V Nitre otvorili novú škôlku za takmer 300-tisíc eur, Hattas chce mladým rodinám uľahčiť život

Samotné mesto prispelo na rekonštrukciu priestorov sumou takmer 15-tisíc eur. Foto: ilustračné, SITA/BSK

Novú Materskú školu Na Hôrke otvorili vo štvrtok 27. augusta v Nitre. Umiestnená je v priestoroch rovnomennej základnej školy, rekonštruovali ich vo viacerých etapách od novembra 2019. V dvoch nových triedach je priestor pre 45 detí.

Peniaze z eurofondov

Celkové náklady na stavbu presiahli 290-tisíc eur. Väčšinu financií pokryli „európske“ peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu. Mesto Nitra sa na financovaní škôlky podľa hovorcu radnice Tomáša Holúbka podieľalo piatimi percentami, čo predstavuje sumu takmer 15-tisíc eur.

„Mesto sa rozrastá, obyvateľov je viac aj na sídliskách. Aby v našom meste ľudia chceli bývať, je naozaj veľmi dôležité mať vybudovanú dobrú infraštruktúru, a k tomu patria aj škôlky s dostatočnou kapacitou. Na Dieloch dnes žije mnoho mladých rodín, ktorým nová škôlka uľahčí bežné fungovanie,“ povedal primátor Marek Hattas.

Škôlka s výťahom

V budove škôlky pribudol aj výťah, čím sa vstupy do priestorov stali bezbariérovými. Škôlka sa dočkala dopravného aj klasického ihriska i exteriérovej učebne. V areáli pribudli oddychové prvky aj zeleň. Zaujímavosťou je pocitový chodník ku kolotoču, ktorý je vytvorený z viacerých materiálov.

Okrem Materskej školy Na Hôrke privíta onedlho deti aj ďalšia nová nitrianska materská škola. Za takmer tri milióny eur ju dokončili v areáli bývalých kasární na Zobore. Má šesť tried, v každej bude po 24 detí. Zápisy do tejto škôlky budú podľa Holúbka v prvej polovici septembra, krátko po nich ju otvoria.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek HattasTomáš Holúbek