Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
škola, poplatky, peniaze
Foto: ilustračné, Getty Images
9. 08. 2019 10:18 Regionálne školstvoPetržalka od vSkolstve.skSITA

V Petržalke chýbajú učitelia, začínajúcim pracovníkom poskytnú ubytovanie a náborový príspevok

Bratislavská mestská časť Petržalka vyhradila pre začínajúcich učiteľov 15 ubytovacích miest v stredoškolskom internáte na Vranovskej ulici a 10 bytov na ulici Ondreja Štefanka.

Zamestnancom poskytnú náborový príspevok

Školy poskytnú náborový príspevok novým pedagogickým aj nepedagogickým pracovníkom, a to vo výške tisíc eur pre pedagogických pracovníkov a vychovávateľky v školskom klube, 550 eur pre upratovačky a zamestnancov jedálne a 650 eur pre vedúcich školskej jedálne a hlavných i pomocných kuchárov.

Uviedli to na oficiálnej facebookovej stránke mestskej časti Petržalka. Mestská časť takto rieši v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) nedostatok učiteľov i nepedagogických pracovníkov najmä v základných a materských školách.

Chýbajú učitelia aj vychovávatelia

Chýbajú najmä učitelia na prvom stupni základných škôl, vychovávatelia v školských kluboch a asistenti učiteľov. Mestská časť však eviduje aj nedostatok nepedagogických zamestnancov,“ uviedli. Petržalka predpokladá od septembra v súvislosti s tzv. obedmi zadarmo nárast počtu stravníkov o 10 až 13 percent.

Náborovým príspevkom chce zabezpečiť, aby v školách nechýbala nevyhnutná pracovná sila. Na spomínaný príspevok má nárok nový zamestnanec, ktorý nikdy nepracoval v materskej alebo základnej škole, alebo tam pracoval pred viac ako tromi rokmi, no zároveň pred menej ako piatimi rokmi od podania žiadosti do zamestnania.

Odporúčané články

Rozvíjať kritické myslenie je podľa učiteľov dôležité, ale v praxi prevláda výklad pred tabuľou Ministerstvo školstva považuje kritiku Gröhlinga za ďalší pokus o dehonestáciu ich práce

Témy

Bezplatné novinky emailom zo školstva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Polícia vyšetruje vraždu v Belej, muža našli v pivnici so sečnou ranou na hlave Používanie sociálnych sietí môže podľa výskumu znásobovať depresie, najmä u dievčat Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Foto: Turista prežil približne 20-metrový pád vo Vysokých Tatrách Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X