V Prešovskom kraji sa do letnej školy zapojila stovka žiakov v troch odborných školách

Zásadným problémom je podľa SAAVŠ, že porovnateľné vedomosti ako počas prezenčnej výučby na väčšine predmetov nadobudla len viac ako polovica respondentov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Stovka žiakov a takmer štyri desiatky pedagógov sa od pondelka zapája do letných škôl v troch stredných odborných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK).

Od pondelka 16. do piatka 27. augusta bude letná škola v Strednej odbornej škole služieb v Prešove a v Spojenej škole Ľudmily Podjavorinskej v Prešove. Školy získali z rezortu školstva na organizáciu podujatia spolu 7-tisíc eur.

V tomto týždni letnú školu zorganizuje aj Stredná odborná škola polytechnická Jana Antonína Baťu vo Svite.

Neformálne vzdelávanie

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, najmenej 44 žiakov a 27 učiteľov sa zúčastní na letnej škole v priestoroch Strednej odbornej školy služieb a v stredisku odbornej prípravy na Sídlisku 3 v Prešove.

Žiaci budú rozdelení v piatich skupinách – kozmetik, kaderník – vizážista, grafik tlačových médií, kaderník a fotograf.

„Účastníkmi budú žiaci 1. až 3. ročníka príslušného odboru, ktorí si budú svoje zručnosti overovať, či ich získavať aj alternatívnymi formami vzdelávania v tímovej práci a tiež pri neformálnom vzdelávaní v malých skupinách,“ uviedla Jeleňová s tým, že škola na zrealizovanie letného vzdelávania získala podporu z ministerstva školstva vo výške 5 000 eur.

Strojárstvo a elektrotechnika

Stredná odborná škola technická ako organizačná zložka Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v Prešove bola v súvislosti s organizáciou svojej letnej školy rezortom školstva podporená sumou 2-tisíc eur.

Na letnej škole sa zúčastní 19 žiakov a dvaja učitelia. Snahou je ponúknuť náhradu praktického vyučovania v strojárskom a elekrotechnickom odbore.

„V skupine strojárstvo absolvujú letnú školu najmä žiaci 1. ročníka, ktorým chýbajú základné zručnosti a obsahom ich dovzdelávania budú vedomosti zo sústruženia a frézovania. V skupine elektrotechnika bude vzdelávanie rozdelené na silnoprúdovú a slaboprúdovú elektrotechniku,“ vysvetlila hovorkyňa.

Vo Svite používajú vlastné zdroje

Stredná odborná škola polytechnická J. A. Baťu vo Svite aj v tomto roku organizuje z vlastných zdrojov letnú školu chémie. Pripravená je pre záujemcov z okolia, ktorí majú zabezpečené ubytovanie na internáte a obed zadarmo.

Zúčastní sa na nej 37 žiakov, z toho traja v odbore technik pre chemický a farmaceutický priemysel a 34 v odbore biotechnológia a farmakológia. Školu bude viesť osem učiteľov.

Letné vzdelávanie bude prebiehať formou hier a prostredníctvom viacerých aktivít, pričom k dispozícii budú mať žiaci až tri laboratóriá. Počas týždňa si však upevnia poznatky aj z matematiky, finančnej či čitateľskej gramotnosti i svoje jazykové schopnosti,“ dodala Jeleňová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daša Jeleňová
Firmy a inštitúcie PSK Prešovský samosprávny kraj (VÚC)