V Trnavskom kraji požiadalo dvesto študentov o zopakovanie si maturity, nie sú totiž spokojní s výslednou známkou

Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

V stredných školách, ktorých zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj, požiadalo o prezenčnú formu preskúšania 203 maturantov. Ich maturitné skúšky sa začali dnes. Podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča ide o tých študentov, ktorí nesúhlasia so známkou určenou na základe aritmetického priemeru známok z predošlých rokov alebo si chcú zvýšiť dosiahnutú úroveň znalostí cudzieho jazyka.

Klasické maturity boli zrušené

Vo všetkých školách kraja maturuje v tomto školskom roku 3055 študentov. Klasické maturity boli v tomto školskom roku v dôsledku mimoriadnej situácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu zrušené.

Nahradil ich aritmetický priemer koncoročných známok. Ak žiaci nesúhlasili s výslednou známkou, mohli požiadať o absolvovanie klasickej maturity.

Študenti si môžu známku opraviť

Ústne maturity na opravenie priemeru si však zvolilo menej ako jedno percento maturantov.

Ako uviedol tlačový odbor Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, školy podľa nového systému vypočítali maturantom 142 489 známok.

Priemerná známka, ktorú maturanti získali, bola dvojka, presnejšie 2,07. V tradičnej podobe sa bude konať len približne 400 maturitných skúšok, z toho tri štvrtiny budú z anglického jazyka.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Viskupič
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRTTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)