Väčšina maďarských univerzít začne akademický rok hybridnou výučbou aj cez internet

Foto: ilustračné, Getty images

Viaceré univerzity v Maďarsku sa pre obavy z možnej druhej vlny koronavírusu chystajú zaviesť v prvom semestri akademického roka 2020/2021 hybridné vyučovanie, ktoré bude pozostávať z prezenčného vyučovania aj výučby prostredníctvom internetu.

Informuje o tom portál Hungary Today s tým, že niektoré univerzity sa zase rozhodli fungovať len prezenčne.

Malé semináre osobne

Hybridnú výučbu bude mať napríklad Semmelweisova univerzita, ktorá presúva veľké prednášky do online priestoru, zatiaľ čo malé semináre a skupinové diskusie sa uskutočnia osobne.

Budú však platiť viaceré opatrenia – všetci zamestnanci a študenti budú musieť vo všetkých budovách nosiť rúška a študenti prvých ročníkov sa budú pred zápisom a návštevou programov na mieste musieť preukázať negatívnym testom na koronavírus.

Podobné systémy zavádzajú aj Metropolitná univerzita v Budapešti, Univerzita Loránda Eötvösa a Óbudská univerzita, kde sa prezenčne uskutočnia len osobné konzultácie a semináre.

Počkajú na vládu

Niektoré univerzity plánujú pokračovať v bežnom režime, až kým vláda nerozkáže opak.

Technická a ekonomická univerzita v Budapešti bude pokračovať v prezenčnej výučbe za prijatia istých ochranných opatrení, pričom vyušovanie sa začne až po 8:30, aby sa študenti vyhli rannej špičke.

Normálnu výučbu oznámili aj Szegedská univerzita, Miškovecká univerzita a Národná univerzita verejnej služby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom