Väčšina slovenských žiakov sa vzdeláva prezenčne, Gröhling si zatváranie škôl nepripúšťa

Minister školstva potvrdil aj to, že samotestovanie bude na školách pokračovať minimálne do konca roka. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Na slovenských základných a stredných školách sa v súčasnosti prezenčne vzdeláva 95,1 percenta žiakov. Pred štvrtkovým rokovaním vlády to ozrejmil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) s tým, že údaje o pozitivite na ochorenie COVID-19 na školách odovzdáva viac ako 85 percent škôl.

Za minulý týždeň sa na školách vykonalo viac ako 276-tisíc antigénových testov, pričom pozitivita je na úrovni 0,81 percenta.

Viac o téme: Koronavírus

Minister zároveň zdôraznil, že všetky školy sú vo všetkých okresoch otvorené a budú otvorené aj v tých okresoch, ktoré sa budú podľa COVID automatu nachádzať v čiernej farbe. Prerušená bude len výučba v jednotlivých triedach, ak sa tam vyskytnú nejaké prípady nákazy koronavírusom.

„Teším sa z týchto čísiel a rád by som ešte potvrdil, že samotestovanie na školách bude pokračovať do konca roka, takže distribúcia testov na školy bude naďalej zabezpečená,“ dodal Gröhling.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Gröhling
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR