Vedci sa môžu zapojiť do výzvy na podporu projektov medzi Slovenskom a Taiwanom, informuje ministerstvo školstva

Foto: ilustračné, Pixabay

Agentúra na podporu výskumu a vývoja (APVV) vyhlásila výzvu na podporu projektov na roky 2022 – 2023 medzi Slovenskom a Taiwanom. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojej webovej stránke.

Na celé obdobie hodnotenia riešenia projektov podporených v tejto výzve je vyčlenených 110-tisíc eur. Vedci môžu predkladať návrhy projektov zo všetkých oblastí výskumu a vývoja s dobou trvania maximálne 24 mesiacov.

Získať môžu najviac 10-tisíc eur na celú dobu riešenia, no maximálne päťtisíc eur na kalendárny rok projektu. Žiadosti môžu posielať do 2. júna 2021.

Bilaterálna spolupráca

Ministerstvo vysvetlilo, že zámerom projektov bilaterálnej spolupráce by malo byť aj nadviazanie novej alebo zintenzívnenie už existujúcej vedecko-technickej spolupráce.

Žiadatelia toto môžu dosiahnuť napríklad prípravou spoločných medzinárodných projektov či spoločných publikácií a výstupov.

Účasť na konferenciách

Na splnenie cieľa ministerstvo odporúča aktívnu účasť na konferenciách a organizovanie spoločných vedeckých podujatí a aj vzájomné využívanie prístrojovej a laboratórnej techniky. Odporúča tiež zapojiť doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov do 35 rokov.

Výzvu APVV vyhlásilo na základe dohody medzi Slovenským ekonomickým a kultúrnym úradom Taipei a Zastupiteľským úradom Taipei v Bratislave o vedecko-technickej spolupráci, ktorá bola podpísaná v roku 2015.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR