Vytopená škola vo Svidníku obnovila vyučovanie, starší žiaci však zostávajú doma

Po havárii potrubia na toaletách zostalo na škole vytopených päť tried na prvom stupni, zborovňa i viacero kabinetov a kancelárií. Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

Základná škola na Komenského ulici vo Svidníku opätovne spustila vyučovanie, ktoré musela zastaviť z dôvodu havárie na potrubí.

Jeho prasknutie, ku ktorému došlo počas predchádzajúceho víkendu, spôsobilo vytopenie priestorov školy.

Menšie deti umiestnili do náhradných priestorov

Ako informovala PR manažérka mesta Svidník Kristína Tchirová, v súčasnosti je už prvý stupeň školy s takmer 185 žiakmi v náhradných priestoroch. Druhý stupeň je do pondelka 4. októbra na dištančnej forme vyučovania, aby sa priestory školy dali čo do najlepšieho stavu.

„Po havárii potrubia na toaletách máme vytopených päť tried na prvom stupni, zborovňu, viacero kabinetov a kancelárií. Triedy z 3. a 4. ročníka s 90 žiakmi sú umiestnené do priestorov poskytnutých zriaďovateľom mestom Svidník v Dome kultúry. Prvý ročník zostal vo voľných priestoroch školy a jedna trieda druhého ročníka je umiestnená v priestoroch Základnej umeleckej školy Svidník, ktorá je v blízkom susedstve,“ konkretizovala riaditeľa ZŠ Komenského Helena Lacová:

Nábytok je značne poškodený

Vo štvrtok a piatok školu obhliadnu zástupcovia poisťovní. Medzitým intenzívne prebieha sušenie priestorov a následne sa pristúpi k opravám stien, podláh a stropov. Nábytok vo vytopených triedach je značne poškodený, preto sa v rámci poistnej udalosti bude riešiť jeho výmena.

„Škole sme poskytli náhradné priestory, pomoc zamestnancami na upratovanie, spolu komunikujeme poistnú udalosť, zabezpečili sme kontajner na stavebnú suť z opadanej omietky a neustále sme v kontakte pre určovanie ďalších krokov. Zároveň verejnosť ubezpečujeme, že dištančná forma vyučovania na druhom stupni prebieha len z dôvodu upratovania školy a nijako nesúvisí s existujúcim ochorením COVID-19 na Slovensku,“ dodala primátorka mesta Svidník Marcela Ivančová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristína TchirováMarcela Ivančová