Základná škola a škôlka v Záhorskej Bystrici prechádzajú na dištančné štúdium, pozitívny bol žiak

Minister školstva potvrdil aj to, že samotestovanie bude na školách pokračovať minimálne do konca roka. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Základná a materská škola (ZŠ a MŠ) v bratislavskej Záhorskej Bystrici prechádza na dištančné vyučovanie, dôvodom je pozitívny test na koronavírus u jedného zo žiakov. Informovala o tom hovorkyňa mestskej časti Silvia Vnenková.

„V stredu 30. septembra sa vedenie ZŠ a MŠ Hargašova v Záhorskej Bystrici a vedenie mestskej časti dozvedeli, že jeden žiak ZŠ je pozitívne testovaný,“ uviedla hovorkyňa a dodala, že kompetentní ihneď kontaktovali Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave. „V zmysle jeho nariadenia od 1. októbra zatvárajú na 10 dní základnú aj materskú školu a prechádzajú na dištančné vyučovanie,“ doplnila hovorkyňa.

Podľa mestskej časti je nevyhnutné zatvoriť celú základnú aj materskú školu, a to z dôvodu, že učitelia učia na oboch stupňoch ZŠ a mnohí z nich majú svoje deti v MŠ. Rovnako aj žiaci ZŠ majú v materskej škole súrodencov.

„Mestská časť bude postupne testovať nielen všetkých učiteľov a zamestnancov základnej školy, ale aj zamestnancov úradu, keďže v predchádzajúcich dňoch prišli do kontaktu s viacerými zamestnancami školy,“ doplnil starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa. V Záhorskej Bystrici sa zároveň od 1. októbra rušia všetky krúžky pre deti, ktoré organizovala základná škola alebo občianske združenia.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jozef KrúpaSilvia Vnenková