Základné školy sa môžu opäť hlásiť do projektu doučovania, tento ročník so sebou prinesie viacero zmien

Foto: ilustračné, SITA/AP

Základné školy sa môžu zapojiť do výzvy programu doučovania „Spolu múdrejší 2“ na mesiace október až december 2021. Informovalo o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.

Na výzvu vyčlenilo celkovo 2,5 milióna eur. Rezort zároveň zjednodušil formulár žiadosti. Záujemcovia môžu podať žiadosť výhradne cez online formulár do 27. septembra.

K žiadosti zároveň treba pripojiť ako prílohu „Čestné vyhlásenie žiadateľa“, keďže program patrí pod Plán obnovy a odolnosti SR. Zoznam podporených žiadateľov rezort zverejní do konca septembra.

Projekt prinesie viacero zmien

Oproti minulému ročníku prináša projekt aj viacero zmien, ktoré majú uľahčiť školám doučovanie. Ide napríklad o zníženie minimálneho počtu hodín doučovania na týždeň zo šiestich na štyri vyučovacie hodiny. V praxi by to malo byť desať žiakohodín a dve hodiny na prípravu/týždeň.

Ministerstvo zvýšilo aj odmeny pre koordinátora projektu. Suma 150 alebo 200 eur, ktorá sa odvíja od počtu doučovateľov v škole, sa teraz nebude vyplácať za celé obdobie, ale za každý mesiac doučovania.

Zohľadnená bude aj motivácia žiakov

Najväčšiu váhu pri posudzovaní projektov bude mať podľa ministerstva školstva počet žiakov, ktorí sú v hmotnej núdzi alebo sociálne znevýhodneného prostredia.

Následne v zostupnom poradí bude mať vplyv predloženie plánu organizácie vzdelávania a jej koordinácie, kvalifikovanosť doučujúceho, výber hlavných predmetov doučovania a splnenie požadovaného počtu žiakov a odučenia požadovaných žiakohodín.

„Pri výbere bude zohľadnený aj plán, motivácia žiakov a ich zákonných zástupcov,“ doplnilo ministerstvo vo svojej Výzve na prekladanie žiadostí o poskytnutie mechanizmu Plánu obnovy a odolnosti na program „Spolu múdrejší 2“.

Vlani cez projekt „Spolu múdrejší“ ministerstvo podporilo viac ako 470 škôl z celého Slovenska sumou takmer 1,5 milióna eur.

Najväčší záujem o účasť na projekte bol na východe Slovenska, v Košickom kraji sa prihlásilo 108 a v Prešovskom kraji 97 škôl.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR