Žiaci budú môcť do škôl vstupovať bez testu, týka sa to všetkých škôl okrem čiernych okresov

Mimo čiernych okresov budú môcť žiaci do škôl vstupovať bez testu. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Vstup žiakov druhého stupňa základnej školy, strednej školy alebo jazykovej školy bez testu do škôl a školských zariadení bude od štvrtku 29. apríla možný v okresoch, ktoré sú v lepšom ako „čiernom“ stupni COVID automatu.

Ako ďalej informuje Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR), rovnaké podmienky v rámci aktuálnej vyhlášky platia aj pre prijímacie pohovory na vysokú školu. Vyhláška platí od štvrtku od 29. apríla do 28. mája.

Učitelia budú od 29. apríla v režime ako ostatní zamestnanci, teda podľa COVID automatu,” informoval ÚVZ s tým, že doteraz bol pre nich povinný najviac sedem dní starý test bez ohľadu na farbu okresu.

Slovensko bude mať od pondelka 3. mája desať bordových a 60 červených okresov. V bordových okresoch sú otvorené materské školy, prvý stupeň a ôsmy a deviaty ročník základných škôl, špeciálne školy, stredné zdravotnícke školy či končiace ročníky stredných škôl. Otvorené sú poradne a základné umelecké školy pre individuálnu prácu so žiakom.

V rámci červených okresov je navyše otvorený celý druhý stupeň ZŠ a prvé štyri ročníky na osemročných gymnáziách. Ministerstvo školstva v tejto súvislosti ubezpečuje rodičov, že školy sú na návrat žiakov pripravené a od augusta je spustený aj efektívny výstražný systém „školský semafor“ či rýchle intervenčné testovanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR