Žiaci sa vrátili po zimných prázdninách opäť do škôl, najbližšie voľno dostanú po polročnom vysvedčení a na jar

Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Predĺžené zimné prázdniny sa skončili. V materských, základných aj stredných školách sa v pondelok začína prezenčné vyučovanie v plánovanom termíne. Od pondelka sa školy opätovne riadia takzvaným školským semaforom.

Viac o téme: Koronavírus

Žiaci sa zároveň budú môcť pretestovať na COVID-19, na tento účel Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR distribuovalo viac než tri milióny testov. Informoval o tom začiatkom januára odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Polročné prádzniny

Po vianočných prázdninách môžu žiaci a študenti očakávať polročné prázdniny, ktoré pripadnú na 4. februára. Následne sú naplánované jarné prázdniny, ktoré ako prví absolvujú študenti Košického a Prešovského kraja, následne žiaci Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja a poslední budú tí z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja.

Veľkonočné prázdniny sú tento školský rok naplánované od 14. do 19. apríla. Letné prázdniny sa začnú tradične 1. júla a potrvajú do 2. septembra s tým, že žiaci nastúpia do škôl 5. septembra.

Celoslovenské testovanie žiakov

V školskom roku 2021/2022 sa celoslovenské testovanie žiakov piateho ročníka ZŠ, teda Testovanie 5 2022 uskutoční 18. mája.

Celoslovenské testovanie žiakov deviateho ročníka ZŠ, čiže Testovanie 9 2022, je naplánované na 6. a 7. apríla. Termíny maturitných skúšok sú rozvrhnuté od 15. do 18. marca.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR