Žiaci základných škôl sa opäť môžu zapojiť do súťaže Vojaci očami detí, Naď očakáva množstvo kresieb

Slovenskí žiaci sa môžu zapojiť do súťaže ministerstva obrany. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Ministerstvo obrany SR vyhlásilo v poradí už 20. ročník výtvarnej súťaže s názvom Vojaci očami detí. Ako ďalej rezort informoval v tlačovej správe, určená je pre všetkých žiakov základných škôl, ktorí môžu prostredníctvom výtvarných diel vyjadriť, ako vnímajú prácu a život profesionálnych vojakov, ich každodenné plnenie úloh, či Ozbrojené sily SR ako celok. Príspevky do súťaže môžu žiaci posielať do 15. mája.

„Po minulé roky nám v rámci tejto súťaže prišlo množstvo jedinečných, zaujímavých a nápaditých výtvarných diel, spomedzi ktorých bolo veľmi náročné vybrať tie najlepšie. Verím, že tento rok nebude výnimkou,” povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Uplynulý rok boli podľa neho vojaci viac ako inokedy v každodennom kontakte s verejnosťou pri pomoci v boji s pandémiou koronavírusu. „Som preto presvedčený, že žiaci majú množstvo podnetov,” doplnil.

Súťaž je podľa rezortu rozdelená do dvoch kategórií, konkrétne mladší žiaci (1. až 5. ročník) a starší žiaci (6. až 9. ročník). Spomedzi súťažných prác vyberie porota zložená z výtvarníkov, zamestnancov rezortu a profesionálnych vojakov po tri najlepšie práce. Viac informácií o podmienkach výtvarnej súťaže rezortu obrany je možné nájsť na adrese https://www.mosr.sk/49122-sk/vojaci-ocami-deti/.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Naď
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR