Zmení sa termín jarných prázdnin? Mestá považujú rozdelenie za nelogické

Foto: archívne, SITA/Martin Havran

Únia miest Slovenska (ÚMS) žiada ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga (SaS), aby vzhľadom na epidemickú situáciu zjednotil pre všetky kraje termín jarných prázdnin.

Únia to uviedla v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa Daniela Piršelová. Jarné prázdniny by mali vo všetkých krajoch podľa ÚMS začať 15. februára.

Rozdelenie prázdnin nie je rozumné

„Rozdelenie prázdnin v aktuálnej epidemickej situácii nepovažujeme za rozumné, ani za logické,“ uviedla Únia v tlačovej správe. Rovnako dúfa, že do utorka 9. februára dokončí Ministerstvo zdravotníctva SR povoľovanie vzniku súkromných mobilných odberových miest (MOM).

Rezort zdravotníctva by mal podľa ÚMS v spolupráci s fakultnými nemocnicami a samosprávami čo najrýchlejšie zriadiť vakcinačné centrá a pripraviť nevyhnutné podmienky pre očkovanie obyvateľov.

Premiér má prehodnotiť svoj slovník

„Členské mestá ÚMS tiež žiadajú predsedu vlády SR, aby prehodnotil svoj slovník voči samosprávam a nevyhrážal sa ,kriminálom‘ primátorkám a primátorom, starostkám a starostom. Podobné, nedôstojné vyjadrenia nie sú hodné predsedu vlády,“ dodala ÚMS.

Jarné prázdniny sú od 15. do 19. februára naplánované v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji. Od 22. do 26. februára by mali mať prázdniny školáci z Košického a Prešovského kraja. O týždeň neskôr sú prázdniny naplánované pre žiakov základných a stredných škôl z Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav GröhlingDaniela Piršelová
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRÚMS Únia miest Slovenska