Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
A tourist on the train uses a mobile phone.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Getty Images

ZSSK vypraví mimoriadny vlak pre pútnikov z Turzovky

BRATISLAVA 6. mája (WebNoviny.sk)

  • V dňoch 7. – 8. mája 2019 sa koná jarná púť na Živčákovú
  • ZSSK vypraví mimoriadny spoj do Čadce v stredu po skončení hlavnej bohoslužby

Hora Živčáková pri Turzovke ožije 7. – 8. mája 2019 tradičnou jarnou púťou. Táto lokalita na Kysuciach láka veriacich už vyše 60 rokov. V júni 1958 sa tu mala lesnému robotníkovi zjaviť Božia Matka. Na mieste v roku 2015 vyrástol Chrám Panny Márie Matky Cirkvi a dvakrát ročne sa tu konajú hlavné púte, ktoré sa tešia záujmu ľudí z rôznych slovenských regiónov, ale aj zo zahraničia.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) aj tento rok vyjde v ústrety pútnikom a po skončení slávnostnej bohoslužby, ktorá bude v stredu (8. 5.) napoludnie, vypraví mimoriadny vlak do Čadce. Spojenie Turzovka zastávka 14:55 – Turzovka 15:00 – Čadca 15:28 budú môcť účastníci púte využiť na odchod z podujatia. Cestujúci na smer Žilina môžu po príchode do Čadce prestúpiť na pravidelný osobný vlak Os 3923 s odchodom z Čadce o 15:35 a príchodom do Žiliny o 16:13.

ZSSK odporúča mariánskym ctiteľom využiť na cestu do Turzovky pravidelné osobné vlaky. Zo Žiliny do Čadce sa dostanú vlakom Os 3910 (Žilina 08:48 – Čadca 09:26), v Čadci potom môžu prestúpiť na vlak Os 4012 (Čadca 09:32 – Turzovka 09:56 – Turzovka zastávka 10:10).

V mimoriadnom vlaku, ktorý je k dispozícii pre všetkým cestujúcich, nielen pre účastníkov púte, platia tarifa a podmienky stanovené Prepravným poriadkom ZSSK. Lístky si možno kúpiť v pokladniciach ZSSK. Program púte nájdete na webe organizátorov.

Cestovný poriadok pravidelných vlakov:                Cestovný poriadok mimoriadneho vlaku:

cesta tam
Os 3910
Žilina – Čadca a späť

cesta späť

Os 3923

cesta tam

Os 4006

Čadca – Makov a späť cesta späť
odchod príchod pravidelný vlak (odchod) mimoriadny vlak (príchod)
08:48 Žilina   16:13 09:32 Čadca (makovské nást.)   15:28
08:54 Brodno   16:06 09:34 Čadca zastávka   15:26
08:56 Rudina   16:04 09:39 Raková   15:20
09:01 Kysucké Nové Mesto   16:00 09:44 Staškov zastávka   15:16
09:05 Ochodnica   15:55 09:47 Staškov   15:12
09:08 Dunajov   15:53 09:51 Podvysoká   15:09
09:12 Krásno nad Kysucou   15:49 09:56 príchod Turzovka   15:03 odchod
09:17 Oščadnica   15:43 10:05 Turzovka   15:00
09:23 Čadca mesto   15:37 10:10 príchod Turzovka zastávka   14:55 odchod
09:26 príchod Čadca   15:35 odchod

V Čadci je potrebné prestúpiť na makovské nástupisko.

Inzercia

Odporúčané články

Dopady dopravných obmedzení v Bratislave môžu zmierniť aj posilnené vlaky Univerzita Komenského v Bratislave oslavuje 100 rokov svojho vzniku

Neprehliadnite

Na súde s exministrom Ruskom v kauze prípravy vraždy Volzovej vypovedali Černák a Kaštan (aktualizované) Aktualizované: Starostovia a primátori zvolili nového predsedu ZMOS, na poste nahradí Michala Sýkoru Video: Švédsko cez štvrťfinále MS v hokeji 2019 neprešlo, Fínsko uspelo v gólovej prestrelke Ďalšia luxusná značka končí s kožušinami, na slovenských farmách sú týrané tisíce zvierat Prezident Kiska dávno nie je nadstranícky, podľa Tomáša už mal vybrať šiestich ústavných sudcov Tínedžerka Judita ide vo väzby, je obvinená z vraždy 16-ročného chlapca v Žiline Primátor Vallo predstavil nové poplatky a pravidlá v parkovacej politike Pôjdu študenti voliť? O Európskom parlamente sa dozvedajú aj z diskusných fór (podcast)

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.