Vstaňte od sporáka a príďte, vyzval voličov Sulík

Sulík
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 18. septembra (WEBNOVINY) – Predseda parlamentu Richard Sulík Slovákom odkazuje, aby rýchlo vstali od sporáka, zobrali svoju polovičku a prišli hlasovať v referende. „Je to len desať minút a myslím si, že taký celkom dobrý pocit to môže vyvolať v nich (voličoch, pozn. redakcie), keď to spravia. Ešte máme niekoľko hodín, dokedy sa dá ísť voliť, tak dúfam, že čím viac ľudí využije túto možnosť, ktorú im dáva ústava, a povie svoje áno alebo nie,“ povedal dnes Sulík krátko po tom, ako sám odovzdal svoj hlas v plebiscite. Sulík dnes prišiel hlasovať do základnej školy na Jelenej v Bratislave a priviedol si aj posilu – svojho trojročného syna Huga. Aj na otázky novinárov odpovedal za neustáleho džavotu svojho syna, ktorého držal za ruku.

Ľudia sa môžu v referende vyjadriť k šiestim otázkam:

1. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom (koncesionárske poplatky, pozn. redakcie)?

2. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom rozšírila možnosť prerokovať konanie poslanca NR SR ako priestupok na všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch (zúženie poslaneckej imunity, pozn. redakcie)?

3. Súhlasíte s tým, aby NR SR ústavným zákonom znížila počet poslancov NR SR na 100 s účinnosťou od nasledujúceho volebného obdobia?

4. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom ustanovila, že orgány verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou cenou maximálne 40-tisíc eur?

5. Súhlasíte s tým, aby NR SR ustanovila možnosť voliť poslancov NR SR a poslancov Európskeho parlamentu prostredníctvom internetu?

6. Súhlasíte s tým, aby NR SR zákonom vyňala osoby poverené výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa tlačového zákona?

SaS, ktorá uspela vo voľbách, presadila štyri body referenda do programových téz novej stredopravej vládnej koalície SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd.

Béla Bugár očakáva nízku účasť v referende

V prešovskej väznici hlasovalo sedem väzňov

Väčšina pacientov v Nitre si nevybavila preukaz

V Trenčíne o referendum zatiaľ nie je veľký záujem

Veľa Rómov z Luníka IX nevie, čo je referendum

Ľudia sa sťažujú na formuláciu otázok. Nechápu im

Referendu konkurujú jarmoky

V Korni nepomáha účasti ani možnosť zvozov

V Bratislave nával voličov k večeru neočakávajú

Štatistici sú pripravení na spracovanie referenda

Hlasovanie je pokojné, tvrdí ústredná komisia

RADIČOVÁ: Opozícia má so zúžením imunity problém

Ficovi sa Sulík ospravedlniť nechystá

Podpredsedovi parlamentu Robertovi Ficovi sa Sulík zrejme nechystá ospravedlniť za to, že v kampani uviedol, že Fico určite príde k urnám. „No tak myslím si, že s ospravedlneniami môže začať Robert Fico ako prvý. Myslím si, že on nemá čo nazývať predsedu parlamentu hochštaplerom a podobné veci. Ja som sa mu už ospravedlnil medzi štyrmi očami, to musí stačiť,“ uzavrel tému Sulík.

Sulík je presvedčený, že väčšina voličov o referende vie

Predreferendovú kampaň považuje za pomerne úspešnú. „Myslím si, že sa nám podarilo celkom dobre niekoľko vecí, ktoré prispeli k medializácii. Tu by som sa chcel poďakovať Robertovi Ficovi, že z toho spravil dôvod môjho odvolávania – z toho, že sme prepásli ten termín do ústrednej volebnej komisie. To myslím teraz úplne vážne, lebo toľko sa okolo toho popísalo, že neexistuje gramotného človeka na Slovensku, ktorý by nevedel, že dnes je referendum. Možno si povie – a v prípade voličov Smeru, žiaľ, to asi nebude ojedinelý prípad – dobre, tak teda nepôjdeme,“ dodal Sulík, ktorý je presvedčený, že väčšina voličov o referende vie. „To je veľmi dôležité,“ uzavrel Sulík.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard SulíkRobert Fico