Facebook je zdrojom nenávisti a extrémizmu, Heger vyzval zástupcu Meta o zintenzívnenie boja proti dezinformáciám

Eduard Heger
Zľava: Zástupca spoločnosti Meta Nick Clegg a premiér SR Eduard Heger. Foto: www.facebook.com

Sociálna sieť Facebook by nemala byť nástrojom na šírenie nenávisti a zloby. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa preto počas Svetového ekonomického fóra v Davose stretol aj so zástupcom spoločnosti Meta Nickom Cleggom.

Zdroj nenávistných prejavov

Zdôraznil mu, že Slovensko potrebuje zo strany spoločnosti Meta podporu v boji proti dezinformáciám. Heger to uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Facebook na Slovensku využívajú približne tri milióny ľudí. Táto sieť predstavuje jeden z najväčších zdrojov nenávistných prejavov, extrémizmu a klamstiev. Hoci spoločnosť Meta navonok deklaruje, že proti takému obsahu bojuje, nielen my na Slovensku vnímame, že toto úsilie nie je dostatočné,“ tlmočil Cleggovi Heger.

Vyhlásil, že Clegg mu prisľúbil pomoc a obaja sa dohodli na intenzívnejšej spolupráci tak, aby sa znížil počet dezinformácií a agresívnych prejavov.

Hazardujeme so slobodou

Heger zdôraznil, že na vážnosť problému na sociálnych sieťach upozorňuje aj fakt, že už aj kongresmani z USA písali zakladateľovi Facebooku Markovi Zuckerbergovi list, v ktorom ho žiadali o riešenie tohto problému.

„Čím dlhšie dovolíme, aby na najsilnejšej sociálnej sieti na Slovensku prevládali dezinformácie a nenávistné prejavy, tým viac hazardujeme stratu slobody a demokracie. Pretože to je ich primárny účel. Rozvrátiť naše hodnoty a vybudovať mylné idey o totalitných režimoch,“ povedal premiér.

Ten verí, že vo vedení spoločnosti Meta nájde Slovensko cenného spoluhráča, ktorý pomôže zvrátiť súčasný nelichotivý stav.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerNick Clegg
Firmy a inštitúcie Facebook