Microsoft si v decembri prilepšil, mnohí zamestnanci pre pandémiu aspoň čiastočne pracujú z domu

Microsoft
Foto: archívne, SITA/AP

Dopyt po cloudových službách a pracovnom softvéri pomohol počas októbra až decembra americkej spoločnosti Microsoft zvýšiť zisk o 21 percent. Pandémia koronavírusu totiž naďalej spôsobuje, že mnohí administratívni zamestnanci aspoň čiastočne pracujú z domu.

Firma za záverečné tri mesiace vlaňajška, čiže za svoj účtovný druhý kvartál, vykázala zisk 18,8 miliardy dolárov. Jej tržby v porovnaní s rovnakým obdobím pred rokom sa zvýšili o 20 percent na úroveň 51,7 miliardy dolárov. Čistým ziskom na akciu v sume 2,48 dolára Microsoft prekonal očakávania trhu, keďže analytici oslovení v prieskume FactSet odhadovali, že zisk na akciu bude na úrovni 2,32 dolára.

Generálny riaditeľ Microsoftu Satya Nadella uviedol, že firma prechádza z obdobia dopytu podporovaného pandémiou do obdobia, v ktorom digitálne technológie môžu pomôcť pri prekonávaní ekonomických prekážok a „byť motorom produktivity a zároveň udržiavať nízke náklady“. „Ďalšou oblasťou, v ktorej vidíme silu, je oblasť hier,“ povedal Nadella.

Microsoft minulý týždeň ohlásil plány kúpiť za 68,7 miliardy dolárov firmu Activision Blizzard, ktorá podniká v oblasti počítačových hier a videohier. Ak túto transakciu po posudzovaní schvália protimonopolné regulačné úrady, mohla by byť najdrahšou akvizíciou v histórii technologického sektora.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Satya Nadella
Firmy a inštitúcie Activision BlizzardMicrosoft