Musk v protižalobe obvinil Twitter z podvodu, firma zadržiavala dôležité informácie a zavádzala jeho tím

Elon Musk, Twitter
Foto: Koláž WBN, SITA

Miliardár Elon Musk v protižalobe v súvislosti s jeho odstúpením od kúpy spoločnosti Twitter za 44 miliárd dolárov obvinil firmu z podvodu. Twitter podľa neho zadržiaval dôležité informácie a zavádzal jeho tím v súvislosti so skutočnou používateľskou základňou sociálnej a mikroblogovacej siete.

Generálny riaditeľ automobilky Tesla v protižalobe podľa denníka The Washington Post, tvrdí, že Twitter spáchal podvod, nedodržal zmluvu a porušil Texas Securities Act.

Musk v apríli ponúkol, že Twitter odkúpi, no neskôr sa pokúsil z dohody vycúvať, tvrdiac, že na sociálnej sieti je omnoho viac falošných účtov, ako firma uvádzala. Twitter následne požiadal súd v štáte Delaware, aby miliardárovi nariadil dokončenie akvizície za dohodnutú sumu 54,20 dolára za akciu. V žalobe okrem iného obviňujú Muska z početných porušení dohody.

Nečakanú zápletku prinieslo zverejnenie reakcie Twitteru na Muskove obvinenia skôr, ako sa dostala na verejnosť samotná protižaloba, pripomína agentúra AP. Twitter v nej Muskovu argumentáciu označil za „príbeh, vymyslený v snahe uniknúť dohode o fúzii, ktorú už Musk nepovažoval za atraktívnu“. Prípad by sa mal dostať pred súd 17. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elon Musk
Firmy a inštitúcie TeslaTwitter