Slovak Telekom zneužil dominantné postavenie a musí zaplatiť mastnú pokutu

Slovak Telekom
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.
  • aktualizované 21. júla 16:08

Najvyšší súd SR potvrdil rozhodnutie Rady Protimonopolného úradu (PMÚ) SR zo dňa 9. apríla 2009 vo veci zneužitia dominantného postavenia spoločnosťou Slovak Telekom. Tej PMÚ a následne aj Rada PMÚ uložili pokutu vo výške viac 17,45 milióna eur.

Ako ďalej informovala hovorkyňa úradu SR Adriana Oľšavská, PMÚ SR a následne v roku 2009 Rada PMÚ SR konštatovali okrem iného zneužitie dominantného postavenia spoločnosťou Slovak Telekom prijatím stratégie stláčania marže medzi cenami za maloobchodné telekomunikačné služby a cenami za veľkoobchodné sieťové prepojenie.

V rozsudku Najvyšší súd SR zamietol kasačnú sťažnosť spoločnosti Slovak Telekom proti rozhodnutiu Krajského súdu v Bratislave zo dňa 21. júna 2017, ktorým Krajský súd v Bratislave zamietol žalobu spoločnosti Slovak Telekom. Písomné vyhotovenie tohto rozsudku bolo Protimonopolnému úradu SR doručené. Proti rozsudku Najvyššieho súdu SR už nie je možné podať opravný prostriedok.

Slovak Telekom berie rozhodnutie Najvyššieho súdu SR na vedomie. Uviedol to pre agentúru SITA hovorca spoločnosti Michal Korec, uložená pokuta už bola zaplatená v minulosti. Ako dodal, ide o pomerne starý prípad, ktorý sa týka aktivít za roky 2001 až 2007.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana Oľšavská
Firmy a inštitúcie Krajský súd v BratislaveNS Najvyšší súd SRPMÚ Protimonopolný úrad SRSlovak Telekom