Slovak Telekom pokryl 5G sieťou ďalšie lokality, zameral sa na tri dediny pri Bratislave

5G sieť
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Mobilný operátor Slovak Telekom po pokrytí sedemnástich bratislavských lokalít 5G sieťou pokračuje v expanzii najmodernejšej mobilnej siete do nových oblastí.

Ako informoval hovorca pre služby a financie spoločnosti Slovak Telekom Michal Korec, bratislavské satelity sú prvým adeptom 5G na vidieku. Od pondelka 21. júna 2021 pokrýva Slovak Telekom 5G sieťou tri prvé dediny, a to Veľký Biel, Tomášov a Dunajskú Lužnú.

Hlad po dátach

Viaceré dediny v blízkosti hlavného mesta dosahujú vo vyťaženosti 4G siete pomerne vysoké hodnoty, preto sa Slovak Telekom rozhodol priniesť 5G práve tam. Objem prevádzky tu podľa Michala Koreca stúpa s postupnou výstavbou i vyššími dátovými nárokmi používateľov. „Navyše aj počas dvoch vĺn pandémie a lockdownov ukázali veľký hlad po dátach,“ dodal Michal Korec.

V priebehu šiestich mesiacov pokryl Slovak Telekom 5G sieťou 17 lokalít v Bratislave. Medzi pokryté územia patria Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín a Devínska Nová Ves (vrátane areálu Volkswagen). Slovak Telekom má k dispozícii 5G sieť s podporou 24 zariadení.

Pokrýva vyše 790-tisíc domácností

Slovak Telekom je slovenský telekomunikačný operátor, ktorý pod značkou Telekom poskytuje portfólio služieb pevnej i mobilnej siete jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom. Optickou sieťou pokrýva viac ako 790-tisíc domácností.

V decembri 2020 odštartoval Telekom aj prvú komerčnú prevádzku 5G siete na Slovensku. Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej jediným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100-percentným podielom akcií.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Korec
Firmy a inštitúcie Slovak Telekom