Slovenské mestá majú záujem o inovácie, Remišovej ministerstvo navýšilo financie pre smart city riešenia

dane, peniaze
Foto: ilustračné, Getty images

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR navýšilo v rámci výzvy „Moderné technológie“ z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra financie pre tzv. smart city riešenia v mestách. Pôvodná alokácia 7,5 milióna eur vzrástla trojnásobne na takmer 22,5 milióna eur.

Finančné prostriedky bude môcť využiť 35 miest. Zaviesť najnovšie technológie do každodenného života občanov sa rozhodli veľké mestá ako Prešov, Žilina, Trnava, Banská Bystrica či Košice, ale aj menšie ako Snina, Kežmarok, Bojnice, Zlaté Moravce, Vráble, Holíč i Nesvady.

„Teší ma, že na našu výzvu zareagovalo toľko žiadateľov zo všetkých krajov. Je to dôkaz, že slovenské mestá majú veľký záujem o inovatívne riešenia, ktoré prinesú obyvateľom nové a kvalitnejšie služby. Navýšením prostriedkov sme dali šancu všetkým projektom, ktoré úspešne prešli hodnotením,“ uviedla ministerka Veronika Remišová. Veľká časť miest svoje projekty zamerala na reguláciu dopravy, zefektívnenie verejného osvetlenia, lepšie nakladanie s odpadmi alebo parkovanie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie MIRRI SR Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR