Trenčín zainvestuje do moderných technológií, získal finančný príspevok viac ako 900-tisíc eur

Peniaze, technológie, inovácie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Trenčianska samospráva získala nenávratný finančný príspevok viac ako 940-tisíc eur z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR na realizáciu moderných smart technológií.

Na financovanie projektu doloží mesto zo svojho rozpočtu takmer 50-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Využitie smart technológií

Zámer vyhlásiť verejné obstarávanie na stredajšom rokovaní mestského zastupiteľstva odsúhlasili aj mestskí poslanci.

„Výsledkom projektu bude vytvorenie inteligentného riešenia využiteľného pri manažmente najkritickejších oblastí, ktorými sú dynamická doprava, bezpečnosť, energetika, informovanosť obyvateľstva a manažment samosprávy. Na to bude mesto využívať smart technológie,“ uviedla Ságová.

Rozšírenie zelenej vlny

Financie trenčianska radnica využije napríklad na inteligentné riadenie kritickej križovatky pod cestným mostom a rozšírenie už existujúcej zelenej vlny. Vo vybraných budovách mesta budú nainštalované interiérové senzory teploty, vlhkosti a tiež smart merače spotreby energií.

V dvoch frekventovaných lokalitách na Hasičskej ulici a pred budovou mestského úradu sa počíta s informačnými panelmi vo vysokom rozlíšení na publikovanie vybraných informácií pre občanov a návštevníkov mesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika Ságová
Firmy a inštitúcie Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRI