Trump spustí vlastnú sociálnu sieť TRUTH Social, má ponúkať „neslniečkarske“ programy aj spravodajstvo

Donald Trump
Bývalý americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP.

Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil plány na spustenie novej sociálnej siete TRUTH Social. Platforma sa podľa jeho slov postaví tyranii veľkých technologických firiem, ktoré umlčiavajú opozičné hlasy v USA.

Plánujú spustiť predplatnú službu

Spoločnosť Trump Media & Technology Group (TMTG), ktorej predsedá, tiež plánuje spustiť predplatnú službu poskytujúcu video na požiadanie. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Skorá verzia TRUTH Social bude dostupná pre pozvaných hostí už na budúci mesiac a podľa stanoviska TMTG ju celonárodne uvedú na trh počas prvých troch mesiacov budúceho roka.

Facebook a Twitter stopli Trumpa

Spomenutá videoslužba by mala ponúkať „neslniečkarske“ zábavné programy, spravodajstvo či podcasty. TMGT uviedla, že sa plánuje spojiť so špeciálnou akvizičnou firmou kótovanou na burze cenných papierov Nasdaq.

Sociálne siete ako Twitter či Facebook zakázali alebo pozastavili Trumpovi činnosť na svojich platformách po tom, ako jeho podporovatelia spôsobili januárové nepokoje v Kapitole Spojených štátov. On spolu s poradcami odvtedy naznačoval, že plánuje vytvoriť konkurenčnú sociálnu sieť.

Tento rok už predstavil webstránku From the Desk of Donald J Trump, ktorá fungovala ako blog, no po menej ako mesiaci ju natrvalo zrušil. Podľa Trumpovho poradcu Jasona Millera stránka vznikla na pomoc širšiemu úsiliu, na ktorom pracujú.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump