Twitter prichádza o tržby, spoločnosťou otriasol neuskutočnený kontrakt s Muskom

Twitter

Americká spoločnosť Twitter prevádzkujúca rovnomennú sociálnu a mikroblogovaciu sieť v druhom kvartáli skončila v strate. Jej tržby sa znížili, hoci počet používateľov stúpol. Firma za apríl až jún vykázala stratu 270 miliónov dolárov.

Musk a jeho prevzatie firmy

Jej tržby sa zmenšili o 1 percento na 1,18 miliardy dolárov. Išlo o odzrkadlenie spomalenia v reklamnom priemysle a tiež neistoty v otázke, ako sa skončí spor medzi firmou a americkým miliardárom a šéfom Tesly Elonom Muskom, ktorý sa dohodol na prevzatí Twitteri, ale ponuku neskôr odvolal.

Právny spor spoločnosti Twitter a Elona Muska pritom zatienil najnovšie výsledky firmy. Twitter totiž chce, aby Musk dodržal aprílovú dohodu a kúpe firmy za 44 miliárd dolárov.

Prípad už rieši súd

Twitter na Muska žalobu podal minulý týždeň a žiada, aby sa transakcia dokončila. Sudca tento týždeň stanovil pojednávanie na október.

Dal tak za pravdu Twitteru, že príliš veľké odkladanie rozhodnutia by mohlo firme spôsobiť nenapraviteľné škody. Súd sa bude konať v štáte Delaware, ak Musk a Twitter dovtedy nedosiahnu dohodu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Elon Musk
Firmy a inštitúcie Twitter