V Banskej Bystrici pribudnú bezplatné wifi zóny, radnica ich vybudovala za 15-tisíc eur

Wifi
V meste pribudli wifi zóny v desiatich lokalitách. Foto: ilustračné, Gettyimages

Banská Bystrica rozširuje službu bezplatného pripojenia sa na internet pre obyvateľov a návštevníkov mesta na ďalších verejných priestranstvách.

Ako informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková, prístupové body v desiatich lokalitách vybudovala radnica vďaka financiám vo výške 15-tisíc eur získaných v rámci projektu Európskej komisie WiFi4EU.

Doposiaľ sa mohli Banskobystričania a návštevníci mesta so svojimi smartfónmi či tabletmi pripojiť na bezplatnú wifi sieť SmartBanskaBystrica na Námestí SNP, v priestoroch radnice, v časti parku pred mestským úradom, v okolí korčuliarskej dráhy pod Pamätníkom SNP a na autobusovej stanici.

„K piatim využívaným hotspotom mesta Banská Bystrica pribudla wifi sieť pod názvom WiFi4EU v parku pred mestským úradom pri fontáne, na Striebornom námestí, v Kapitulskej ulici, pri zmrzline pod Pamätníkom SNP, na Kyjevskom námestí, na Námestí Štefana Moysesa, v parčíku v Národnej ulici, na Štadlerovom nábreží, v parku Múzea SNP a na Námestí Slobody,“ vymenovala miesta hovorkyňa.

Iniciatíva WiFi4EU podporuje myšlienku bezplatného pripojenia Wi-Fi pre obyvateľov vo verejných priestoroch ako sú parky, námestia, verejné budovy, knižnice, zdravotnícke zariadenia či múzeá v regiónoch v celej Európe.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Zdenka Marhefková
    Firmy a inštitúcie EK Európska komisia