Výnosy Slovak Telekomu tento rok presiahli 580 miliónov eur, medziročne tak vzrástli o 3,3 percenta

Slovak Telekom
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.
  • aktualizované 12. novembra 2021, 12:12

Skupina Slovak Telekom dosiahla za deväť mesiacov tohto roka konsolidované výnosy v objeme 580,5 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to znamenalo rast o 3,3 %. Upravený zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) dosiahol 251 mil. eur a oproti rovnakému obdobiu minulého roka bol vyšší o 1,5 %.

Ako v piatok informoval hovorca Slovak Telekomu Michal Korec, expanzie optiky a 5G pokračujú.

Firme sa darí aj napriek pandémii

Finančný riaditeľ v skupine Slovak Telekom a T-Mobile Czech Republic Pavel Hadrbolec povedal, že aj popri veľkých výzvach počas vĺn pandémie sa rok 2021 vyvíja z finančného hľadiska pozitívnym smerom.

„Rast výnosov o viac ako tri percentá je viac ako uspokojivý, najmä keď sa nám paralelne darí investovať do nových sietí či zákazníkov. Pokrývanie optikou napreduje a pokryli sme aj viac ako dvadsať nových lokalít 5G sieťou,“ uviedol Hadrbolec.

5G sieť sa rozšírila aj do ďalších lokalít

Optická sieť Slovak Telekomu na konci septembra pokrývala 845-tisíc domácností, celková dostupnosť služieb na optickej siete vrátane partnerskej spolupráce prekročila 915-tisíc domácností. Spoločnosť napreduje aj v rozširovaní 5G siete do ďalších lokalít.

Najprv pridala na mapu veľké sídliská v Bratislave, od druhého štvrťroka začala pokrývať aj vidiek a obce v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Ku koncu septembra bola 5G sieť k dispozícii v 18 častiach hlavného mesta a 24 obciach, podpora telefónov stúpla na 38 modelov od siedmich výrobcov.

Zvýšil sa aj počet zákazníkov

Počet zákazníkov digitálnej televízie v rámci skupiny dosiahol 663-tisíc a medziročne vzrástol o 2,9 %, počet širokopásmových prístupov sa zvýšil o 4,4 % na 762-tisíc, pevné linky narástli o 0,9 % na 870-tisíc.

Služby mobilnej siete Telekom k 30. septembru využívalo takmer 2,5 milióna zákazníkov, čo je medziročne viac o 3,4 %. Ide o zákazníkov, ktorí vykázali aktivitu v posledných dvanástich mesiacoch. Celkový počet aktívnych zákazníkov, ktorí využili služby Telekomu za posledné tri mesiace, dosiahol 2,3 milióna.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Korec
Firmy a inštitúcie Slovak Telekom