Vůjtek má narodeniny, od hráčov chcel víťazstvo nad Talianmi

Ján Laco
Ján Laco počas krátkeho tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie. Foto: SITA/Ján Viazanička

MINSK 17. mája (WEBNOVINY) – Zdravotný stav v kabíne slovenských hokejistov sa v posledných hodinách výrazne zlepšil a tréner Vladimír Vůjtek bude môcť postaviť na večerný duel s Talianskom najsilnejšiu zostavu.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Do hry by už mali zasiahnuť aj útočníci Marcel Haščák, Tomáš Marcinko a Marek Hrivík, ktorí pre vírusové ochorenie a teploty nenastúpili na piatkový súboj so Švédskom.

Obrazom: Slováci prehrali so Švédmi, brankár Laco zápas nedochytal
Foto: SITA/Ján Viazanička

Predpokladaná zostava SR:

J. Laco – K. Sloboda, Marek Ďaloga, J. Valach, Švarný, V. Mihálik, Marinčin, Čerešňák – Šatan, Hrivík, L. Nagy – Miklík, J. Mikúš, Tatar – Marcel Haščák, Marcinko, Pánik – Skokan, A. Šťastný, Réway – Viedenský

„Situácia a zdravotný stav sa zlepšil u všetkých troch hráčov, ktorí nenastúpili v piatok. Taktiež je to oveľa lepšie aj u Ivana Švarného, ktorého sme proti Švédsku šetrili od druhej tretiny. Všetci v sobotu môžu nastúpiť a verím, že zápas dohrajú do úspešného konca. Zdravotný stav nie je u nikoho stopercentný, ale nie je zlý natoľko, že by nemohli nastúpiť,“ informoval lekár slovenského tímu Ján Grauzel.

Do slovenskej bránky pôjde opäť Ján Laco, prvýkrát mu bude robiť náhradníka Július Hudáček, keďže Jaroslav Janus si proti Švédom poranil koleno.

Tréner Vladimír Vůjtek oslavuje v sobotu 67. narodeniny a rád by k nim dostal trojbodový dar proti Taliansku. Slováci budú favoritmi stretnutia. „Od rána som mal veľa blahoželaní. Vyhrať je pre nás dnes povinnosť a musíme ísť za týmto cieľom. Každý súper je na šampionáte ťažký a každý chce vyhrať zápasy. Uvidíme, v akom fyzickom stave budú hráči, ktorí v piatok nehrali. Je lepšie, že môžeme dať dokopy štyri formácie. Verím, že stretnutie proti Taliansku zvládnu k našej spokojnosti,“ doplnil Vladimír Vůjtek.

Slováci v rámci regenerácie, naberania síl a uzdravovania v sobotu predpoludním vynechali rozkorčuľovanie, zostali v hoteli a do haly Čižovka sa presunú až pred zápasom, ktorý sa začína o 19.45 h SELČ.

Obrazom: Sobotňajšie zápasy na MS v hokeji

Talianska hokejová reprezentácia nastúpi proti Slovákom bez útočníka Joachima Ramosera. Disciplinárna komisia šampionátu potrestala hráča za jeho faul kolenom na Alexandra Burrowsa z Kanady v piatkovom súboji. K zákroku prišlo 56 sekúnd pred koncom prvej tretiny. Burrows musel po faule zápas opustiť, Ramoser dostal trest na 5 minút a do konca stretnutia.

Disciplinárna komisia potrestala jednozápasovým dištancom aj útočníka USA Justina Abdelkadera, ktorý bude pykať v nedeľu proti Fínsku za faul kolenom proti útočníkovi Kazachstanu Konstantinovi Puškariovbeganovovi. Kazacha museli po zákroku ošetrovať, Američan išiel na dve minúty na trestnú lavicu. Podľa disciplinárnej komisie mal Abdelkader dostatok času vyhnúť sa stretu. Informácie zverejnil web IIHF.

Video: Zákrok Ramosera na Burrowsa
MS v hokeji  sutaze
Foto: Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján LacoJaroslav JanusJúlius HudáčekMarcel HaščákMarek ĎalogaMarek HrivíkTomáš MarcinkoVladimír Vůjtek