Výbor parlamentu súhlasí s rozhodnutím Matoviča a Milanovej o ponechaní kvót na slovenskú hudbu v rádiách

Igor Matovič, Natália Milanová
Zľava: Predseda vlády SR Igor Matovič a ministerka kultúry Natália Milanová. Foto: archívne, SITA/Úrad vlády SR

Výbor Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá považuje rozhodnutie o kvótach v komerčných rádiách ministra financií SR Igora Matoviča a ministerky kultúry Natálie Milanovej (obaja OĽaNO) za vhodné.

Zhodli sa na tom členovia výboru na schôdzi v utorok 19. októbra. Matovič 15. októbra vo svojom profile na sociálnej sieti informoval, že spolu s Milanovou sa 14. októbra dohodli, že povinnosť hrať aspoň 25 percent slovenskej hudby v komerčných rádiách ostáva.

„Výbor NR SR pre kultúru a médiá vníma otvorenie otázky povinných kvót na slovenskú hudbu v rádiách ako snahu o plnenie záväzku z Programového vyhlásenia vlády na roky 2021 – 2024,“ uviedol výbor vo svojom uznesení. Dodal však, že po vypočutí všetkých zúčastnených strán bolo rozhodnutie ponechať súčasné nastavenie kvót vhodné.

Ministerstvo kultúry SR v stredu 13. októbra informovalo o pripravenom veľkom mediálnom zákone, ktorý upravuje aj hudobné kvóty v rádiách. Ministerstvo plánovalo upraviť iba kvóty pre komerčné rádiá, no zachovať ich pre verejnoprávne stanice, a to vo výške 35 percent tak, ako to bolo doteraz.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičNatália Milanová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SRNárodná rada SR