Výbor reaguje na výroky Kotlebu a Mazureka, odsúdil šírenie konšpirácií o projekte MOVIR

NR SR: Rokovanie 15. schôdze
Poslanec NR SR za stranu Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS NS) Marian Kotleba. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Výbor Národnej rady SR (NR SR) pre obranu a bezpečnosť odsúdil šírenie konšpirácií o projekte MOVIR, ktorého cieľom je vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho systému určeného na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení alebo na ochranu obyvateľstva pred izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika.

Koncentračné tábory či elektronické väzenie

Predseda výboru Juraj Krúpa (OĽaNO) to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslal Matúš Bystriansky, hovorca hnutia OĽaNO.

Výbor tak urobil v reakcii na tvrdenia poslancov Mariana Kotlebu (ĽSNS) a Milana Mazureka (nezaradený), ktorí v statusoch na sociálnych sieťach uviedli, že ide o koncentračné tábory či elektronické väzenie.

Nezodpovedné šírenie klamstiev

Nezodpovedné šírenie klamstiev, ktoré by mohlo byť kompetentnými orgánmi kvalifikované až ako šírenie poplašnej správy, je neakceptovateľné, najmä v kontexte toho, že jeden z nich je členom tohto výboru,“ uvádza sa v stanovisku výboru.

Predseda branno-bezpečnostného výboru v tejto súvislosti vyhlásil, že „je zarážajúce, aké dno dokážu dennodenne prerážať extrémisti len preto, aby zaujali antisystémových voličov.“ Ozbrojené sily SR podľa neho patria dlhodobo medzi najdôveryhodnejšie inštitúcie v krajine. Aktivity extrémistických poslancov s cieľom pošpiniť dobré meno ozbrojených síl preto považuje za nezmyselné šírenie strachu a hystérie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj KrúpaMarian KotlebaMatúš BystrianskyMilan Mazurek