Výbuch zničil dvere úradu rímskokatolíckej rady biskupov v Mexiku

Mexiko
Ilustračné foto

MEXIKO 26. júla (WebNoviny.sk) – Výbuch v ústredí mexickej rímskokatolíckej rady biskupov poškodil v utorok dvere do budovy, nikto sa pri ňom nezranil. Podľa vyhlásenia rady niekto pred vchodom do ich budovy v hlavnom meste Mexika ponechal podomácky vyrobenú výbušninu okolo druhej hodiny ráno. Výbuch, ktorý zničil vchodové dvere, zachytila vonkajšia kamera. Na mieste zasahujú forenzní experti, zatiaľ nie sú známe bližšie informácie o podozrivom ani motíve činu.

Úrad biskupov sa nachádza v severnej časti mesta Mexiko, neďaleko Baziliky Panny Márie Guadalupskej, ktorá je jedným z najdôležitejších katolíckych chrámov na svete. Podľa biskupa Ramona Castra z diecézy Cuernavaca incident odráža situáciu v Mexiku, kde narastá počet vrážd v dôsledku drogovej vojny, pretrvávajúcej viac ako desaťročie.

V Mexiku tento rok zavraždili troch katolíckych kňazov a od roku 2013 ich násilnou smrťou zomrelo 18. Mnohí zahynuli pri ozbrojených lúpežiach, vydieraní či únosoch, pričom nebolo objasnené, či sa stali terčom násilia pre ich náboženské vierovyznanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom