Vychádza kniha o Amy Winehouse, ktorú napísal jej otec

Winehouse
Prebal knihy o Amy Winehouse Foto: Ikar

BRATISLAVA 25. februára (WEBNOVINY) – Fanúšikov zosnulej britskej speváčky Amy Winehouse v týchto dňoch na pultoch kníhkupectiev poteší kniha Amy, moja dcéra, ktorú napísal jej otec Mitch Winehouse.

Z anglického originálu titul do slovenčiny preložil Matúš Kyčina. Vychádza na 280 stranách a jeho súčasťou je osemstranová fotografická príloha.

Mitch Winehouse v knihe prostredníctvom každodenných príbehov a osobných spomienok opísal svoju dcéru ako dieťa, ktoré s láskou vychoval, úspešnú umelkyňu, ale aj ženu čeliacu závislosti. Čitatelia sa vďaka nemu dozvedia, koho Amy považovala za svoje vzory a aké boli jej tajné sny.

Debutový album Amy Winehouse s názvom Frank vyšiel v októbri 2003, pričom všetky piesne s výnimkou dvoch coververzií napísala ona sama. Nahrávka si vyslúžila pozitívne reakcie a Amy vďaka nej získala dve nominácie na Brit Awards.

O tri roky neskôr vyšla jej druhá štúdiovka Back to Black, ktorá sa stala najpredávanejším albumom roka 2007 vo Veľkej Británii. Vzišli z nej hity ako Rehab či You Know I’m No Good a nasledovalo šesť nominácií na prestížne hudobné ceny Grammy, pričom päť z nich premenila na sošky.

Obrazom: Zosnulá speváčka Amy Winehouse

V roku 2009 sa tak dostala do Guinnessovej knihy rekordov ako britská interpretka s najväčším počtom cien Grammy. Po týchto úspechoch nasledoval prudký pád – Winehouse niekoľkokrát nedokázala dokončiť svoje vystúpenia, zabúdala texty piesní i mená členov kapely a často bola viditeľne pod vplyvom alkoholu.

V júni 2011 po fiasku na belehradskom koncerte zrušila celé európske turné. Speváčka zomrela 23. júla 2011, dožila sa iba 27 rokov. Príčinou úmrtia bola konzumácia veľkého množstva alkoholu. Agentúru SITA informovala PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy Winehouse