Vychádza knižný akčný triler Nepriateľ štátu

Knihy.jpg
Pixabay.com

BRATISLAVA 19. októbra (WEBNOVINY) – Na pulty slovenských kníhkupectiev prichádza voľné pokračovanie bestsellerov V tieni mafie (2010) a Čas dravcov (2011) – akčný triler Nepriateľ štátu. Autorom „kontroverznej knihy o nebezpečných témach“ je Jozef Karika.

„Tento román považujem za najkontroverznejší z celej trilógie. Na slovenské pomery možno až príliš otvorene hovorí o skorumpovanosti politických špičiek, okrádaní národa pod pláštikom národovectva, manipulácii s verejnosťou, vzťahoch s Maďarmi, prvom Slovenskom štáte, Hlinkovej garde a ďalších nebezpečných témach,“ povedal o svojom najnovšom diele Jozef Karika.

Mafiánsky bos Michal Harvan je donútený bojovať do posledného dychu nielen za záchranu štátu, ale aj o život Sone – dievčatka, ktoré je jeho posledným spojivom s ľudskosťou.

Stretne sa s najmocnejším nepriateľom, vplyvnou organizáciou založenou ešte dôstojníkmi Hlinkovej gardy, ktorá sa usiluje prevziať moc v krajine. Odhalí pritom sprisahanie politických špičiek a zistí, že ciele štátneho prevratu sú oveľa hrozivejšie, než by si trúfol pomyslieť.

Jozef Karika pracoval ako redaktor v televízii. Zameriaval sa najmä na politické a investigatívne reportáže. Je držiteľom Ceny Literárneho fondu za publicistiku a niekoľkých ďalších novinárskych i literárnych ocenení.

Debutoval knihou Zóny tieňa (2005), neskôr vydal publikácie Mágia peňazí (2007), KPMPZ (2007) a Brány meonu (2009). V Spojených štátoch amerických vydal súbor esejí pod názvom Liber 767. V roku 2010 mu vyšla kniha V tieni mafie, ktorá sa stala takmer ihneď bestsellerom nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Jej voľné pokračovanie V tieni mafie 2: Čas dravcov (2011) sa tiež zaradilo medzi najpredávanejšie slovenské romány. Niektoré Karikove texty vyšli v amerických antológiách The Best of Konton a Manifesting Prosperity.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Karika