Vychádza slovenský preklad tretej knihy o Bridget Jones

Bridget jones
Americký obal tretej knihy o populárnej hrdinke Bridget Jonesovej. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) – Tretia kniha o populárnej hrdinke Bridget Jonesovej vychádza v slovenskom preklade. Bestseller Helen Fielding sa na pulty kníhkupectiev dostane pod názvom Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa. Publikáciu z anglického originálu Bridget Jones: Mad about the Boy preložila Diana Ghaniová.

Tretia kniha sleduje pochabú moderátorku Bridget Jones, keď má 51 rokov, sama vychováva dve deti a opäť si hľadá partnera. Popritom uvažuje o dilemách modernej doby a znovu objavuje svoju sexualitu. Titul po prvý raz vyšiel v októbri minulého roka vo Veľkej Británii.

Knihy Denník Bridget Jonesovej (1996) i jej pokračovanie Bridget Jonesová – S rozumom v koncoch (1999) boli mimoriadne úspešné, predalo sa z nich 15 miliónov výtlačkov a vyšli v 40 krajinách sveta. Darilo sa aj filmovým adaptáciám, kde tridsiatničku Bridget trápiacu sa hmotnosťou, láskou a množstvom zlozvykov stvárnila Renée Zellweger. Úlohy dvoch mužov jej života dostali Hugh Grant (Daniel Cleaver) a Colin Firth (Mark Darcy).

Informácie pochádzajú od PR manažérky vydavateľstva Ikar Márie Leškovej a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Colin FirthHugh GrantRenée Zellweger