Východ USA zasiahla snehová búrka, zavreli školy aj úrady

Na Spojené štáty sa valí historická snehová búrka, zrušili tisícky let
V Bostone za tri napadlo ďalších 60 centimetrov snehu, pričom pred týždňom tam namerali skoro 90 centimetrov. Úrady už varovali, že pod náporom snehu by sa mohli zrútiť niektoré ploché strechy, Boston, 10. Feb., 2015. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 5. marca (WEBNOVINY) – Východ Spojených štátov od Texasu po Nové Anglicko opäť zasiahla silná zimná búrka. V štáte Kentucky napadlo vyše 40 centimetrov snehu, Arkansas, Illinois, Indiana a Ohio hlásia asi 30 centimetrov. Na niektorých miestach prší, dážď sa však podľa meteorológov postupne vo štvrtok zmení na sneh.

Úrady varovali vodičov pred zlými podmienkami na cestách v celom regióne. Na štvrtok zrušili vyučovanie v stovkách škôl, zatvorené zostali aj vládne úrady. Americký Senát a Snemovňa reprezentantov vo Washingtone zrušili vo štvrtok svoje zasadnutie. Vláda Západnej Virginie povolala na pomoc Národnú gardu a v Louisiane vyhlásila stav ohrozenia.

Celkovo bolo zrušených skoro 2300 letov, pričom najhoršia situácia je na medzinárodnom letisku v Dallase. Boston, ktorý tento rok zažil rekordne najchladnejšiu zimu v histórii, táto snehová búrka obišla napriek predpovediam, že znovu napadne do 10 centimetrov snehu.

Obrazom: USA trýzni mrazivé počasie

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom