Vydražili pištole slávnych zločincov Bonnie a Clydea

Bonnie and clyde
Zločinci Bonnie Parker a Clyde Barrow Foto: guns411.com

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Dve pištole, ktoré sa našli pri mŕtvych telách slávnych zločincov Bonnie Parker a Clydea Barrowa, v nedeľu v New Hampshire vydražili za 504-tisíc dolárov (v prepočte približne 390-tisíc eur).

Milencov zabili policajti v roku 1934. Zbraň 23-ročnej Bonnie našli pripevnenú na jej stehne pomocou pásky a 25-ročný Clyde mal svoju za opaskom. Prvá z nich sa predala za 264-tisíc dolárov (204-tisíc eur) a druhá za 240-tisíc dolárov (186-tisíc eur), pričom obe kúpil rovnaký muž z Texasu, ktorý si prial ostať v anonymite.

Zbrane patrili do kolekcie zberateľa Roberta Davisa a v rámci aukcie s názvom American Gangsters, Outlaws and Lawmen sa predali tiež napríklad Barrowove hodinky či hodvábne pančuchy jeho partnerky.

„Dodnes sú kultom a príbeh ich lásky stále žije. Máme o nich zromantizovanú predstavu,“ vysvetlil záujem zberateľov Bobby Livingston, viceprezident spoločnosti RR Auction, ktorá dražbu organizovala. Na predaj boli aj predmety, ktoré patrili zločincom ako Al Capone alebo Baby Face Nelson.

Bonnie a Clyde sa stretli v období veľkej hospodárskej krízy v USA a zamilovali sa do seba. Dvojica, ktorá inšpirovala množstvo filmov či piesní, má za sebou okrem niekoľkých vrážd aj množstvo lúpeží, únosov či krádeží áut.

Zbraň
Pištole, ktoré sa našli pri telách slávnych zločincov Bonnie Parker a Clyde Barrowa Foto: SITA/AP

Preslávili sa predovšetkým vďaka tomu, že na mieste činu nechávali svoje fotografie a so svojím gangom ďalej unikali pred zákonom po amerických cestách.

Ich popularitu, ktorá pretrváva dodnes, vysvetlil profesor histórie ER Milner.

„Podľa môjho názoru Američania a vôbec väčšina ľudí cíti sympatie k milencom – a toto boli mladí ľudia počas najhoršej krízy v dejinách bojujúci za to, o čom si mysleli, že je správne, a pritom sa ľúbili.

Bola to takmer shakespearovská tragédia na prašnej ceste v Louisiane,“ uviedol.

Informácie zverejnila agentúra Reuters a webstránka www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom