Výherných automatov je najmenej za posledných osem rokov

Automat
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 9. apríla (WEBNOVINY) – Počet výherných automatov je na Slovensku najnižší za posledných osem rokov, Asociácia zábavy a hier (AZAH) a Asociácia prevádzkovateľov videohier (APV) pritom očakáva ďalší pokles. Za posledných päť rokov sa počet hracích automatov znížil o 20,5 percenta. Na konci januára tohto roka asociácie evidovali 19 684 automatov.

„Trend poklesu bude pokračovať. Okrem sústavného legislatívneho tlaku a skutočnosti, že už dnes máme na Slovensku najvyššie odvody z automatov v celej Európe, k tomu prispeje i nástup inernetového hrania. Už dnes je v našich prevádzkach vidno, že ubúda zákazníkov vo veku 30 až 40 rokov, zatiaľ čo tržby z internetového hrania naberajú výrazný rast. To znamená, že generácia týchto ľudí má rovnaký záujem o hranie, no prechádza na jeho novú formu,“ povedal hovorca oboch asociácií Juraj Danielis. Podobný pokles postihol aj herné prevádzky – teda herne a pohostinstvá. Zatiaľ čo napríklad v roku 2010 ich na Slovensku bolo 8389, dnes ich existuje 6619.

Opozičné OĽaNO chcelo zakázať chudobným hráčom vstup do herní a pripravilo novelu zákona o hazarde.

Svoju legislatívnu iniciatívu však strana stiahla 3. apríla pred hlasovaním z rokovania parlamentu. Podľa poslanca za obyčajných ľudí Miroslava Kadúca existuje nádej, že OĽaNO sa dohodne s ďalšími stranami na podpore návrhu.

VIAC SA DOČÍTATE TU

.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom