Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná fotografia Foto: DORA Gastro Slovakia, a. s.
10. 12. 2014 9:31 Ekonomika od WBN/PRSITA Diskusia

Vyhlásenie Dora Gastro Slovakia ku kauze stravovania

BRATISLAVA 10. decembra (WBN/PR) – DORA Gastro Slovakia je seriózna spoločnosť, ktorá sa špecializuje na revitalizácie nemocničných stravovacích zariadení. Spoločnosť patrí českému podnikateľovi Marekovi Unčovskému. Manažment ani majiteľ sa neangažujú v politike. Svoje investičné a podnikateľské zámery spoločnosť realizuje z privátnych zdrojov (private equity) a tiež štandardným bankovým financovaním.

DORA Gastro Slovakia sa zúčastňuje obstarávaní na stravovacie prevádzky. Zvíťazila v nemocnici v Poprade, Banskej Bystrici a v Trnave. Vo verejných obstarávaniach vždy postupuje v zmysle zákona. Oznámenia o súťažiach boli vyhlásené v súlade so zákonom, zverejnené v príslušných vestníkoch, mohol sa o nich dozvedieť a prihlásiť ktokoľvek. DORA Gastro Slovakia sa o zákazke dozvedela z verejných zdrojov a podala ponuku v súlade so súťažnými zadaniami. Vzhľadom k tomu, že Transparency International podala podľa médií podnet na Protimonopolný úrad a Najvyšší kontrolný úrad, sme ochotní poskytnúť celú dokumentáciu, ktorou disponujeme, príslušným inštitúciám. Sme presvedčení, že naše konanie je v súlade so zákonom a dokážu to aj závery šetrenia.

DORA Gastro Slovakia bola sesterská spoločnosť českej spoločnosti Dora Gastro, ktorá bola svojho času jedným z najväčších poskytovateľov verejného stravovania v Českej republike, a to vrátane nemocničného stravovania. DORA Gastro Slovakia stavia na týchto skúsenostiach a know how. Obvinenia, že ide o neznámu a neskúsenú spoločnosť, sa nezakladajú na pravde.

Ing. Peter Bittó v našej spoločnosti pôsobil ako predseda predstavenstva. Je expert na problematiku prevádzkovania verejného stravovania a rekonštrukcií stravovacích prevádzok. Po ukončení investičných častí sa svojej funkcie vzdal v septembri 2014. V súčasnosti nám poskytuje konzultačné služby.

Spoločnosť zásadne nesúhlasí s mediálnymi vykonštruovanými obvineniami, napr. s vyjadrením poslanca M. Beblavého, že vysúťažená cena je rovnaká ako predpokladaná cena zákazky. Toto tvrdenie je nepravdivé. Takáto celková cena sa v ponukách neuvádzala a nebola predmetom súťaženia. V obstarávaní sa súťažili jednotkové ceny jedla pre zamestnancov a celodenných stravných dávok pre pacientov pre rôzne druhy diét. Pre lepší prehľad pripájame na konci tohto vyhlásenia tabuľku cien bez DPH v Eurách.

DORA Gastro Slovakia vo všetkých nemocniciach prevzala prevádzky v havarijnom stave. V Poprade je kompletná rekonštrukcia a revitalizácia dokončená, jej výsledok v porovnaní s pôvodným stavom si môžete pozrieť na https://www.youtube.com/watch?v=h1yCM9zSpEo.

VIDEO:Nemocnica Poprad a.s.

V ostatných dvoch je rekonštrukcia v plnom prúde a mala by byť dokončená v prvom kvartáli budúceho roku.

Celková investícia do všetkých troch prevádzok je viac ako 8,5 mil. Eur bez DPH.

Mediálna a politická hystéria závažne poškodzuje dobré meno spoločnosti DORA Gastro Slovakia a preto sa od nej dištancujeme. Odmietame obvinenia z porušovania zákonov a tiež obvinenia z predražených stravných jednotiek. Zvažujeme právne kroky na ochranu dobrého mena spoločnosti.

Foto: DORA Gastro Slovakia, a. s.

• Ceny sa líšia v závislosti od výšky investície a prevádzkových podmienok.

• Odkupná hodnota po 10 rokoch predstavuje 1 Euro. Za túto sumu nemocnica získa kompletne zrekonštruovanú kuchyňu, jedáleň a celý moderný systém distribúcie a elektronického nahlasovania jedál.

S úctou

Patrik Šimek – predseda predstavenstva Dora Gastro Slovakia

Marek Unčovský – člen predstavenstva Dora Gastro Slovakia

K téme

Zásady detoxikácie tela Slováci konzumujú málo ovocia a zeleniny, v prieskume zaostávajú za priemerom Európskej únie

Neprehliadnite

Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Pellegriniho vláda rokovala v Giraltovciach, k tradičnému miliónu pridala takmer tristotisíc eur Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára „Pedo guy“ nie je pedofil, advokáti šéfa Tesly odovzdali súdu stanovisko k sporu s potápačom Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X