Vyhodený Marček sa obul do Kollára, si len maskot hnutia

Peter Marček
Peter Marček Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 8. júna (WebNoviny.sk) – Boris Kollár je podľa poslanca NR SR Petra Marčeka, ktorého spolu s Martinou Šimkovičovou a Rastislavom Holúbkom vylúčili z klubu Sme rodina, len maskotom hnutia, ktoré ideologicky riadi Milan Krajniak.

Ako povedal Marček v stredu na tlačovej besede, medzi poslancami vylúčenými z klubu a Kollárom neboli programové nezhody, ale mali výhrady k jeho forme vyjadrovania. Marček do kategórie vulgárností Kollára zaradil vyjadrenie, že rád bude mať ďalšie dieťa s Rómkou, či to, že úradníkov z Bruselu označil za „hajzlov“.

Vylúčení poslanci budú v parlamente pôsobiť ako nezaradení

Marček poukázal, že opoziční partneri zo SaS a OĽaNO nepozvali hnutie Sme rodina k podpisu opozičnej dohody, čím ukázali, že do budúcna s hnutím nepočítajú. „Doteraz sa nezačali vytvárať regionálne štruktúry hnutia, ktoré sú potrebné, ak má hnutie prežiť volebné obdobie a uspieť aj v komunálnych voľbách,“ povedal Marček.

Podľa Marčeka Kollára riadi Krajniak, ktorý je skúsený manipulátor. „Krajniak má na rozdiel od Kollára bohaté skúsenosti v politike. Vladimír Palko si ho pri kandidatúre za predsedu Kresťanskodemokratického hnutia vybral za podpredsedu.

Keď to nevyšlo, Krajniak s Danielom Lipšicom založil Novú väčšinu. Na internete sa prezentuje ako kresťanský fundametlaista, ale vybral si Kollára, ktorý sa prikázaniami neriadi,“ vyhlásil Marček s tým, že ho sklamal Kollár i Krajniak, ktorý sa nedokázali zmieriť s tým, že nezdieľajú ich videnie politiky.

Podľa Rastislava Holúbka vylúčení poslanci budú v parlamente pôsobiť ako nezaradení. Priznal, že komunikujú aj s koaličnými poslancami, ale do žiadneho poslaneckého klubu ani strany nevstupujú. Trojica poslancov bude podporovať rozumné návrhy koalície i opozície.

V poslaneckom klube Smer rodina zostalo osem členov

Martina Šimkovičová upozornila, že Kollár s ňou inicioval stretnutie, ale potom ho zrušil. Na rokovanie poslaneckého klubu dostali pozvanie tesne pred jeho začatím. Marček do posledného momentu neveril, že ho Kollár vylúči zo strany. „Pre mňa je to obrovské sklamanie. Myslím, že je to robota ľudí okolo Krajniaka,“ zdôraznil.

Poslanecký klub Sme rodina vylúčil trojicu poslancov NR SR z klubu. Zostáva mu tak osem členov. Peter Marček, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek už v klube teda pôsobiť nebudú, ale stávajú sa nezaradenými poslancami. Ako povedal dnes na tlačovej besede predseda Sme rodina Boris Kollár, hnutie bude teraz pevnejším. Marček a Holúbek boli vylúčení aj zo strany. Šimkovičová jej členkou nebola.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMartina ŠimkovičováMilan KrajniakPeter MarčekVladimír Palko
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySme rodina - Boris Kollár