Výhražný list s bielym práškom dostal ďalší člen Smeru

Prášok
Budovu bratislavského magistrátu na Primaciálnom námestí uzavreli pre obálku s bielym práškom. Foto: SITA/Diana Černáková

TRENČÍN 25. apríla (WEBNOVINY) – Šéf najsilnejšieho klubu Smer-SD v trenčianskom mestskom zastupiteľstve Daniel Beníček dostal v obálke biely prášok a výhražný list, potvrdil to agentúre SITA.

Polícia už začala trestné stíhanie za prečin nebezpečného vyhrážania. „Neznámy páchateľ v doteraz presne nezistenom čase a z nezisteného miesta odoslal na adresu trvalého bydliska 64-ročného poslanca mestského zastupiteľstva obálku, v ktorej bol neznámy biely prášok a výhražný list,“ informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

„Nie je to príjemné, keď otvoríte doma obálku a máte tam výhražný list a biely prášok,“ povedal Beníček s tým, že je možné, že toto vyhrážanie súvisí s jeho poslaneckou činnosťou. „Človek chce vykonávať svoju prácu čestne a nedá sa podplatiť,“ povedal. Pre biely prášok musel ísť aj do nemocnice, na lakti sa mu podľa jeho slov objavili vyrážky.

Prášok zaslali na skúmanie na bratislavský Úrad verejného zdravotníctva. Predbežná analýza nedokázala, že by išlo o antrax.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SMER-SD