Vyjde kniha o živote Jozefa Bednárika

Jozef Bednárik
Jozef Bednárik Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 1. júla (WEBNOVINY) – Na pulty slovenských kníhkupectiev príde kniha o živote zosnulého slovenského režiséra Jozefa Bednárika. Spisovateľka Andrea Coddington v nej prináša čo najvernejší obraz o legende slovenského divadla.

„Nenapísala som klasický životopis, ale knihu, ktorá má všetko, čo mal Jozef Bednárik rád: dojemnosť, nadávky, umelecké krásno, cestovanie, varenie, vzťahy, trinástu komnatu,“ prezradila o knihe jej autorka. Ako tiež dodala, informácie, ktoré sa počas práce na rukopise dozvedela, by vystačili na tridsať kníh. „Alfou a omegou je jeho kontroverznosť, extrémistický prístup ku všetkému: k ľuďom, k sebe, k jedlu, k umeniu, k Bohu,“ uviedla Coddington.

„Po prečítaní rukopisu sme boli nadšení. Andrei sa podarilo vykresliť Jozefa Bednárika plasticky vo všetkej jeho mnohotvárnosti. Nič mu nepridáva, neidealizuje ho, práve naopak. Píše aj o jeho nerestiach, nadávkach, ktorými častoval hercov, jeho gurmánstve, láske k cestovaniu… a samozrejme, najmä a predovšetkým o jeho veľkej celoživotnej láske k divadlu, muzikálu a opere,“ uviedla v tlačovej správe generálna riaditeľka vydavateľstva Ikar Gabriela Belopotocká.

Publikácia s jednoduchým názvom Jozef Bednárik sa dostane do predaja 21. augusta, deň pred prvým výročím úmrtia umelca.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea CoddingtonJozef Bednárik