Vylúčenia Holmana a Kubíka boli nesprávne, rozhodla disciplinárna komisia SFZ

Dávid Holman
Zľava: Peter Kavka z MFK Zemplín Michalovce a Dávid Holman z ŠK Slovan Bratislava. Foto: SITA/Štefan Laktiš

BRATISLAVA 27. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti ŠK Slovan Bratislava Dávid Holman a František Kubík budú k dispozícii trénerovi Ivanovi Vukomanovičovi a môžu nastúpiť v sobotňajšom domácom stretnutí proti FK Senica (začiatok o 17.00 h) v rámci 14. kola najvyššej slovenskej súťaže.

Oboch spomenutých hráčov „belasých“ síce vylúčil hlavný arbiter Kamil Horváth v minulotýždňovom dueli 13. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach proti domácemu FC ViOn, Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) však potvrdila, že obidve červené karty boli udelené nesprávne.

Sťažnosť ŠK Slovan Bratislava na výkon rozhodcov v tomto zápase KR SFZ označila za opodstatnenú.

„Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) v prípade Františka Kubíka na základe písomného stanoviska komisie rozhodcov SFZ a na základe vlastných zistení upúšťa od uloženia disciplinárnej sankcie za udelenie červenej karty menovanému v stretnutí 13. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava,“ informuje oficiálna internetová stránka SFZ v novej úradnej správe.

Holman predčasne opustil trávnik

Aj 24-ročného maďarského stredopoliara „belasých“ Dávida Holmana, ktorý musel predčasne opustiť trávnik v Zlatých Moravciach, „disciplinárka“ omilostila.

„Na základe písomného stanoviska KR SFZ a na základe vlastných zistení upúšťa od uloženia disciplinárnej sankcie za udelenie druhej žltej a následne červenej karty menovanému v stretnutí 13. kola Fortuna ligy FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – ŠK Slovan Bratislava,“ znie oficiálne stanovisko DK SFZ v novej úradnej správe Slovenského futbalového zväzu.

„ŠK Slovan Bratislava podal sťažnosť na obe červené karty a tiež na nevyvážené verdikty rozhodcov. Vo všetkých prípadoch mal Slovan pravdu, obe vylúčenia boli nesprávne,“ povedal predseda komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu Marián Ružbarský pre denník Šport.

Hromadná strkanica v poslednej minúte zápasu

V spomenutom stretnutí 13. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach dostal Dávid Holman v 71. min druhú žltú kartu po súboji s Damiánom Barišom, ktorý arbiter Kamil Horváth pôvodne nevyhodnotil ako nedovolený. Až po zakopnutí lopty do autu v podaní domácich sa k situácii vrátil a stredopoliara Slovana vylúčil.

„Skôr bol faulovaný Holman. Domáci hráč ho držal, on sa snažil vymaniť z jeho zovretia a mohlo dôjsť ku kontaktu, ale skôr z neopatrnosti. Hlavný rozhodca v prvom momente situáciu posúdil správne, neviem z akého dôvodu sa k nej potom vrátil a udelil Holmanovi žltú kartu. Následne ho vylúčil, pretože Holman už bol predtým napomenutý. Druhá žltá karta v tomto prípade nemala byť udelená,“ skonštatoval šéf KR SFZ Ružbarský.

V poslednej minúte spomenutého zápasu nastala hromadná strkanica, do ktorej sa zapojilo viacero hráčov z oboch klubov. Ako jediný však bol vylúčený František Kubík, ktorý mal sotiť domáceho Karola Karlíka. Ani toto vylúčenie nebolo opodstatnené. „Kubík dostal automaticky červenú kartu, pričom za takéto sotenie sa udeľuje žltá karta,“ uzavrel pre Šport Marián Ružbarský.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František Kubík
Firmy a inštitúcie SFZ Slovenský futbalový zväz