Vymenovanie Matečnej atmosféru v školstve nepoškodí, tvrdí šéf odborárov Ondek

Pavel Ondek
Predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Pavel Ondek. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Rozhodnutie prezidenta Andreja Kisku vymenovať ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú za dočasnú šéfku rezortu školstva nijako nepoškodí atmosféru v školstve. Po dnešnom rokovaní Rady Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku (OZPŠaV) to uviedol šéf odborárov Pavel Ondek.

Ondek pripomenul, že Peter Plavčan, ktorý vo štvrtok podá demisiu, bol 18. minister od roku 1990, čo znamená, že životnosť ministrov školstva je približne jeden a pol roka. „Nie je to dobrý signál, ani pre pedagogických zamestnancov, ani pre žiakov a vôbec nie pre verejnosť, lebo tu je vidieť, že školstvo nemá stabilitu,“ uviedol šéf odborárov, ktorý sa o rozhodnutí prezidenta dozvedel počas mimoriadneho zasadania Rady zväzu.

Ako dnes informovali z Kancelárie prezidenta SR, prezident Andrej Kiska prijme vo štvrtok 31. augusta demisiu ministra školstva, vedy, výskumu a športu Petra Plavčana. Následne o 11:00 v Prezidentskom paláci určí ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú za členku vlády Slovenskej republiky, ktorá bude od 1. septembra dočasne spravovať rezort školstva, vedy, výskumu a športu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaGabriela Matečnápavel ondekPeter Plavčan