Vypísali odmenu za nájdenie vinníka spílených stromov

Foto: facebook.com/IvoNesrovnalpreBratislavu

BRATISLAVA 28. júla (WebNoviny.sk) – Slovenská sporiteľňa vypísala odmenu tisíc eur pre toho, kto pomôže vypátrať vinníka odpílených korún borovíc v bratislavskej Petržalke.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková, odmenu vyplatia tomu, kto poskytne polícii, prípadne príslušnému okresnému úradu v Bratislave informácie, ktoré povedú k vyšetreniu prípadu a k odhaleniu vinníka. Akékoľvek informácie majú teda ľudia hlásiť priamo na polícii alebo na príslušnom okresnom úrade.

Pri zjazde z Panónskej cesty na Einsteinovu ulicu v bratislavskej mestskej časti Petržalka ešte začiatkom roka niekto poškodil ihličnaté stromy. Fotografia, ktorú na sociálnej sieti zverejnil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, ukazuje, že na stromoch spílil väčšiu časť ich korún.

Bratislavský magistrát na to upozornili viacerí občania, situáciu mesto začalo preverovať. Richard Nemec z tlačového oddelenia petržalského miestneho úradu informoval, že stromy boli výrazne poškodené a orezané vo výške približne 130 centimetrov. Po zistení značného poškodenia a ničenia drevín vec odstúpili už 1. februára na prešetrenie príslušnému Okresnému úradu Bratislava, Odboru starostlivosti o životné prostredie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivo Nesrovnal