Výročná správa Huawei o udržateľnom podnikaní demonštruje pokrok v oblasti ekologických riešení

Nature and technology abstract concept, robot hand and natural hand covered with grass
Foto: Getty Images

Udržateľnosť podnikania je jeden z hlavných cieľov, ktorý si pre rok 2019 stanovila spoločnosť Huawei. Výsledky svojho plánu udržateľného rozvoja zverejnila v novej správe, ktorá detailne mapuje pokrok v rámci znižovania emisií, vylepšenia stability a bezpečnosti sietí, digitálneho začleňovania v súvislosti s iniciatívou TECH4ALL, ale aj reakciu na zmenu klímy a podporu Cieľov udržateľného rozvoja (SDGs) agendy OSN.

Podpora stability siete v období celosvetovej pandémie koronavírusu Covid-19 zostáva hlavnou časťou spoločenskej zodpovednosti spoločnosti Huawei. V prípade mimoriadnych udalostí, akými sú napríklad zemetrasenia, tajfúny, tsunami alebo ozbrojené konflikty, zostávali zamestnanci Huawei vždy v centre krízy, aby mohli zabezpečiť zachovanie prevádzky siete či jej rýchlu obnovu. V uplynulom roku spoločnosť Huawei udržala hladký chod siete počas viac ako 200 významných udalostí a prírodných katastrof.

V poslednom roku sme čelili výzvam, ako nikdy predtým. Vo viac ako 170 krajinách sveta sme pomáhali rozšíriť siete v hodnote stoviek miliárd dolárov. Zaistenie stabilnej prevádzky sietí a poskytovanie špičkových technológií nie je len naším cieľom, ide predovšetkým o jeden z hlavných princípov spoločenskej zodpovednosti našej spoločnosti,“ hovorí Liang Chua, predseda spoločnosti Huawei.

Huawei v správe zverejňuje svoje strednodobé a dlhodobé ciele v oblasti znižovania emisií uhlíka, obehového hospodárstva a obnoviteľných zdrojov energie. V rámci zníženia emisií sa energetická účinnosť vlajkových produktov Huawei zvýšila až o 22%. Spoločnosť spotrebovala 1,25 miliárd kWh energie z obnoviteľných zdrojov, čo zodpovedá zníženiu emisií o 570 tisíc ton CO2.

Medzi obnoviteľné zdroje energie sa radí aj fotovoltaika. Fotovoltaické elektrárne v areáloch spoločnosti Huawei majú kombinovanú energetickú kapacitu 19,35 MW a v minulom roku vyrobili 13,57 miliónov kWh elektriny. Inteligentné riešenia pre výstavbu fotovoltaických elektrární implementoval Huawei aj v argentínskej provincii Jujuy, kde sa teraz ročne vyrobí 660 miliónov kWh. Táto energia stačí pre pokrytie 160-tisíc domácností.

Huawei sa usiluje o zmiernenie dopadov ľudskej činnosti na našu planétu, a preto ide cestou obnoviteľných zdrojov energií, ale aj recyklácie produktov, ktoré už prešli svojim životným cyklom. Z celkového množstva produktov navrátených spoločnosti, bolo znovu použitých 86% a iba 1,24% bolo vyradených ako elektronický odpad,“ hovorí Tomáš Kolder, tlačový hovorca korporátnej divízie Huawei.

Huawei v správe o udržateľnom podnikaní zároveň zdôrazňuje dôležitosť role IKT pre úspešné dosiahnutie Cieľov trvalo udržateľného rozvoja OSN. „V Huawei veríme, že otvorenosť a spolupráca prináša úpech všetkým. Spoločne s našimi partnermi pracujeme na vybudovaní prosperujúceho priemyselného ekosystému. Sme si absolútne istí, že tieto výzvy dokážeme prekonať“ uviedol Dao Ťing-wen, člen predstavenstva spoločnosti Huawei.

Huawei Sustainability Report 2019 si môžete stiahnuť tu.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom