Vyše 100-ročná Talianka z New Yorku prežila španielsku chrípku, rakovinu aj koronavírus

Angelina Friedman
101-ročná žena prekonala rakovinu, španielsku chrípku aj koronavírus CNN

Talianka žijúca v New Yorku Angelina Friemanová, ktorá oslávila 101 rokov, prekonala rakovinu, potraty, vnútorné krvácanie, sepsu a nie jednu, ale dve pandémie. Potom, čo ako malé dieťa prežila pred sto rokmi španielsku chrípku, teraz porazila aj nový koronavírus.

Ako uvádza televízia CNN, Angelinu, ktorá žije v opatrovateľskom domove v mestečku Lake Mohegan v štáte New York, previezli 21. marca do nemocnice na malý lekársky zákrok.

Tam ju testovali pozitívne na COVID-19. S koronavírusom a horúčkou bojovala niekoľko týždňov, no 20. apríla ju oficiálne prehlásili za vyliečenú.

Má DNA nadčloveka

Podľa jej dcéry Joanne Merolovej. stará dáma opäť oslavuje život a správa sa, akoby sa nič nestalo. „Má nadľudskú DNA,“ vyhlásila dcéra.

Viac o téme: Koronavírus

Život Angeliny Friedmanovej bol od začiatku dramatický. Narodila sa na lodi, keď sa jej rodina plavila z Talianska do New Yorku. Jej matka pri pôrode zomrela.

Narodila sa práve v čase, keď vo svete zúrila pandémia španielskej chrípky, nevie sa však, či ju ako dieťa mala.

Prežila súrodencov aj manžela

Angelina prežila všetkých svojich 10 súrodencov aj svojho manžela Harolda. „Ona aj otec dostali rakovinu v rovnakom čase. Ona prežila, no on nie,“ vysvetlila jej dcéra Joanne, podľa ktorej jej matku sprevádzali celý život zdravotné problémy, všetky však prekonala.

Po prekonaní nákazy koronavírusom sa opäť cíti dobre, je plná energie a vrátila sa k svojmu milovanému štrikovaniu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom