Vyšetrovanie o zostrelenom boeingu na Ukrajine je ukončené

Na Ukrajine sa v oblasti bojov zrútil malajzijský boeing
Trosky z malajzijského lietadla, ktoré spadlo na ukrajinsko-ruských hraniciach. Foto: SITA/ AP

HAAG 2. júla (WEBNOVINY) – Medzinárodný tím vyšetrovateľov preverujúci okolnosti havárie lietadla spoločnosti Malaysia Airlines, ktoré sa vlani v júli zrútilo na východe Ukrajiny, dokončil v stredu návrh záverečnej správy z vyšetrovania nehody, pri ktorej zahynulo takmer 300 ľudí. Informovala o tom agentúra AP.

Viac o páde Boeingu 777 na Ukrajine sa dočítate

—–> TU.

Holandská bezpečnostná rada (OVV) v stredu uviedla, že návrh záverečnej správy z vyšetrovania pádu malajzijského lietadla poskytne vo štvrtok na pripomienkovanie predstaviteľom Malajzie, Ukrajiny, Spojených štátov, Ruska, Británie, Austrálie a Holandska. Výsledky vyšetrovania uvedené v správe, ktorá má dôverný charakter, rada nezverejnila.

Konečnú správu zverejnia v októbri

Na zaslanie svojich pripomienok k správe majú uvedené krajiny 60 dní, pričom zverejnenie záverečnej správy z vyšetrovania havárie sa očakáva v októbri.

Lietadlo Boeing 777 letiace z Amsterdamu do Kuala Lumpuru sa zrútilo vlani 17. júla počas letu nad východnou Ukrajinou. Zahynulo všetkých 298 ľudí na palube, medzi ktorými bolo aj 85 detí a 15 členov posádky. Väčšina cestujúcich boli Holanďania, preto bolo vyšetrovanie prípadu zverené práve tejto krajine.

Obrazom: Na Ukrajine zostrelili malajzijské lietadlo

Kyjev zvalil vinu na proruských separatistov

Bezprostredne po incidente kyjevské vedenie vinu za letecké nešťastie zvalilo na proruských separatistov, ktorí však tvrdili, že nemajú výzbroj, ktorá by mohla zasiahnuť lietadlo letiace v takej výške.

Vlani na jeseň holandskí vyšetrovatelia zverejnili predbežné závery, ku ktorým dospeli. Vyplýva z nich, že lietadlo bolo zasiahnuté viacerými vysokoenergetickými objektmi zvonku.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom