Vyšetrovanie smrti Chovanca prebieha obvyklým spôsobom, mešká však vypracovanie znaleckého posudku

Jozef Chovanec, väzenie
Zásah voči Jozefovi Chovancovi, pri ktorom prišiel o život. Foto: archívne, Charleroi Police CCTV via AP.

Vyšetrovanie smrti Jozefa Chovanca v Belgicku prebieha obvyklým spôsobom. Generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku o tom listom 19. marca informoval belgický generálny prokurátor pri odvolacom súde v meste Mons.

Mierne mešká vypracovanie lekárskeho znaleckého posudku kolégiom súdnych znalcov, ktoré však urgovala vyšetrujúca sudkyňa. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Koronavírus rekonštrukciu skutku neumožňuje

„Súčasná pandemická situácia neumožňuje vykonanie plánovanej rekonštrukcie skutku, a to pre obmedzenie zhromažďovania väčšieho počtu osôb. Vyšetrujúca sudkyňa a štátny zástupca sa v tejto súvislosti obrátili na experta virológa, aby sa vyjadril k podmienkam uskutočniteľnosti spomínaného úkonu,“ dodal Skladan.

Jozefa Chovanca zatkli vo februári 2018 na letisku, ktoré leží asi 60 kilometrov od Bruselu.

Sotil do letušky

Na palube lietadla sa údajne správal násilne, sotil do letušky, lebo si nemohol sadnúť na ním zvolené sedadlo. Kapitán lietadla tak odmietol vzlietnuť, kým nezasiahla privolaná letisková polícia.

Spravodajský portál Sme.sk priniesol vlani v auguste informáciu o záberoch z letiska v belgickom Charleroi, kde policajtka nad ležiacim Chovancom hajlovala a ďalší policajt mu 16 minút tlačil na hrudník, v dôsledku čoho nakoniec Chovanec zomrel.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dalibor SkladanMaroš Žilinka
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR