Vyšetrovanie vraždy mafiánskeho bossa Čongrádyho je na konci

Krimi vrazda krv noz
ilustračné foto Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 8. júna (WEBNOVINY) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry definitívne uzavrel vyšetrovanie vraždy mafiána Petra Čongrádyho. Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl, polícia zároveň podala návrh na podanie obžaloby na piatich členov organizovanej skupiny.

V rámci prípravného konania sa podľa Wäldla polícii podarilo zabezpečiť dôkazy, ktoré viedli k obvineniu členov skupiny. „Bolo vykonaných množstvo výsluchov a na konaní sa zúčastnili rôzni znalci a experti, ktorí skúmali zaistené stopy. O náročnosti a rozsahu dokazovania svedčí aj objem vyšetrovacieho spisu, ktorý má 43 zväzkov, viac ako 10-tisíc strán,“ uviedol Wäldl.

V prípade prípravy vraždy z júla 1999 a dokonanej vraždy zo septembra 2004 čelia obvineniam spolu piati muži. V prvom prípade vyšetrovateľ obvinil Sergeja M. (47), Petra H. (44), Romana J. (43) a Dušana Š. (39). V druhom prípade obvinil spolu so Sergejom M. a Petrom H. aj Vladimíra Š. Obvinení sa nachádzajú vo väzbe a v prípade dokázania viny im hrozí až výnimočný trest odňatia slobody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Čongrády