Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
študenti
Foto: SITA
2. augusta 2011 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Výšku štipendia pre študentov vyráta internetová kalkulačka

BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) – V akom prípade a na akú výšku finančnej podpory majú nárok vysokoškolskí študenti, sa možno dozvedieť z novej internetovej stránky Študentské financie.

Vyráta to internetová kalkulačka na www.studentskefinancie.sk. „Peniaze nie sú všetko, ale týkajú sa každého z nás. Preto je dobré, aby sme sa naučili, ako ich získať a ako s nimi najlepšie narábať,“ uvádza autor webu Patrik Lučan na stránke. Vysokoškoláci sa zo stránky dozvedia, že môžu získať štipendium až 2 600 eur ročne. Ak majú záujem o pôžičku, štátne pôžičky im na rozdiel od bánk ušetria tisíce eur.

Stránka www.studentskefinancie.sk informuje o podmienkach, na základe ktorých môžu študenti získať štipendium. Odporúča, aby sa nevzdávali, ak im štipendium nepriznajú na prvý raz a priebežne si overovali, či sa situácia nezmenila.

Minimálna výška sociálneho štipendia v akademickom roku 2011/2012 je 15 eur. Ak študent dochádza do školy menej ako 29 km, má nárok na štipendium maximálne 220 eur. V prípade, že jeho škola je vzdialená od trvalého bydliska 30 a viac kilometrov, môže získať štipendium až 265 eur. Sociálne štipendium sa vypláca v mesačných čiastkach priamo na účet študenta.

Okrem informácií o sociálnych štipendiách sa môžu vysokoškoláci dozvedieť na stránke www.studentskefinancie.sk aj o podmienkach študentských pôžičiek. V roku 1997 bol zákonom zriadený Študentský pôžičkový fond, ktorý dnes študentom poskytuje pôžičky s takmer nulovými úrokmi a dlhou dobou splácania. Navyše splácať sa začína až po ukončení štúdia, respektíve straty štatútu študenta. Stránka obsahuje aj informácie o možnostiach podania žiadosti či splácania pôžičky.

Odporúčané články

Vysokoškoláci by mohli získať titul iba obhajobou práce Do Rakúska a Nemecka najviac chcú vysokoškolsky vzdelaných

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...